​بازگشت پیکر شهید دفاع مقدس پس از 32سال به شهر مرزی سرخس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۵
پیکر شهید افتخار آفرین "حسن عیسی زائی" پس از 32سال دوری از زادگاهش، شنبه 29 دی ماه در میان استقبال آحاد مردم و مسئولان وارد شهرستان سرخس شد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، مسئولان شهرستان سرخس  با حضور در منزل شهید حسن عیسی زائی یاد این شهید حماسه آفرین را گرامی داشتند.
 نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: نام و یاد شهدا در قلبهای مردم این دیار جا دارد و هرگز رشادت ها و فداکاری این عزیزان فراموش نمی شود.
 سید احسان قاضی زاده هاشمی خاطر نشان ساخت: اوج کمال انسانی شهادت است، اگر خداوند فرزندی را شهید می کند، یقیین بدانید آن خانواده را بسیار دوست داشته است.
 وی سپس با همراهی سایر مسئولان به منزل شهید عظیم بلقدر رفت و ضمن گرامیداشت این شهید والامقام گفت: شهدا نتیجه آموزه های قرآنی والدین خود هستند، لقمه حلال و تربیت دینی باعث شده شهدا به این مقام رفیع دست یابند.
 این دیدار با حضور محمد بختیاری امام جمعه اهل تشیع، مولوی احمد پارسا امام جمعه اهل تسنن، جعفر یوسفی رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران، فرماندهان نظامی و انتظامی و تنی چند از مسئولان شهرستان سرخس صورت گرفت.
 گفتنی است شهید حسن عیسی زائی و شهید عظیم بلقدر در سال 1343 در روستای یاز تپه  و 1339 در روستای کچولی شهرستان سرخش چشم به جهان گشودند و در 21 فروردین 1365در سومار، و 11بهمن 1365 در شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
انتهای پیام/مهدی دهباشی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان سرخس
کلمات کليدی: ایثار رضوی، سرخس، شهید دافع مقدس، حسن عیسی زائی، خراسان رضوی، تفحص شده،
کد مطلب: 275417
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور