فرمانده سپاه عاشورا در نشست‌خبری کنگره شهید «حسن باقری» مطرح کرد؛
شهید باقری الگویی جریان‌ساز برای ما و جوانان است/ کنگره شهید باقری چهارم تا نهم بهمن در تبریز برگزار خواهد شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
سردار خرّم گفت: امروز باید شخصیت و استعداد شهید حسن باقری و خاندانشان برای ما و نسل جوان به عنوان الگو و نمونه‌ای جریان ساز معرفی و تبیین شود.
 
به گزارش آناج سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرّم فرمانده سپاه عاشورا صبح امروز در نشست خبری مشترک صداوسیمای آذربایجان‌شرقی و اداره حفظ آثار استان که در سالن جلسات صداوسیمای استان برگزار شد در خصوص کنگره شهید «حسن باقری» اظهار داشت: شهید حسن باقری یا غلامحسین افشردی متعلق به این استان است، هم خاندان و هم پدر شهید از این استان برخاسته‌اند.
وی ادامه داد: امروز شهید باقری و خاندانشان الگو و نمونه‌ای هستند که باید بیش از این معرفی شوند و به عنوان الگوی جریان‌ساز دوران دفاع مقدس و بعد از آن به مردم شناخته شود.
فرمانده سپاه عاشورا با تبیین شخصیت شهید حسن باقری، عنوان داشت: این شهید بزرگوار یک خبرنگار بود اما به دلیل خودسازی انقلابی استعداد ناب و ذاتی‌اش شکوفا شد و برتری و اوجش را در جنگ نشان داد.
وی افزود: این شهید وقتی وارد صحنه جنگ می‌شود در کمتر از سه ماه در دست نوشته‌هایش گفته است که باید جسارت و استراتژی جنگی داشته باشیم و این جملات از کسی است که نه دوره‌های جنگی دیده و نه شناختی از جنگ دارد.
سردار خرّم با اشاره به سختی‌های اوایل جنگ تحمیلی خاطر نشان ساخت: در یک سال اول جنگ، ما در حال هزیمت بودیم و عملیات‌های ما به دلیل فرماندهی کل قوا توسط بنی صدر پاسخگو نبود لذا پیشرفتی برای مقابله با دشمن نداشتیم اما در همان زمان این شهید می‌درخشد.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری شهید حسن باقری را کشف و به فرماندهان معرفی کرد، افزود: این نابغه دفاع مقدس در همان روزهای نخست جنگ خودش را به عنوان استعداد برتر شناساند و از این شهید برای طراحی جنگ و مقابله با دشمن استفاده شد.
رزمنده دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت اسلامی با اشاره به تعریف سردار سلیمانی از شهید حسن باقری، اظهار داشت: سردار سلیمانی این شهید بزرگوار را شهید بهشتی جنگ خوانده و گفته است «همان نقشی که شهید بهشتی در انقلاب ایفا کرد شهید حسن باقری در جنگ داشت».
فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به اهداف برگزاری کنگره شهید حسن باقری در تبریز، عنوان داشت: شهیدان الگو هستند و بعد از گذشت 30 سال از جنگ هنوز نتوانسته‌ایم ابعاد شخصیتی این نابغه‌ها را به مردم و جوانان معرفی کنیم لذا این کنگره هدف عمده‌اش بررسی، شناسایی و معرفی ابعاد شخصیتی این شهید گرانقدر به جوانان است.
وی ادامه داد: اگر بتوانیم به خوبی این شهدا و استعدادهای برترشان معرفی را کنیم، این عزیزان می‌توانند برای جامعه و مردم ما الهام‌بخش باشند.
سردار خرّم با اشاره به جزئیات کنگره شهید حسن باقری در تبریز، تاکید داشت: هرساله برای شهید باقری کنگره‌ای برگزار می‌شود و دومین استانی که بعد از تهران این کنگره را برگزار می‌کند آذربایجان‌شرقی است و دلیل آن هم زادگاه ایشان و یاد و خاطره سرداران استان از این شهید است.
وی افزود: این کنگره شامل چهار اجلاسیه، شب خاطره و روز کنگره ملی که از چهارم تا نهم برگزار خواهد شد، می‌باشد و به نوعی یک حرکت فرهنگی برای مردم است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 275639
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...