شهید حسن باقری در تسخیر لانه جاسوسی نقش کلیدی داشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۳
تبریز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به ویژگی‌های شهید حسن باقری افشردی گفت: حسن باقری فردی نابغه و طراح بود و در تسخیر لانه جاسوسی نقش کلیدی داشت.
 
حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم روز دوشنبه در اجلاسیه نیروهای مسلح آذربایجان شرقی در تبریز افزود: او همچون شهید بهشتی جنگ بود، یعنی همان نقشی که شهید مظلوم بهشتی برای انقلاب و نظام و امام داشت، حسن باقری همان نقش را برای جنگ و جبهه داشت.

وی ادامه داد: همه فرماندهان نظرشان این بود که اگر شهید باقری زنده می‌ماند، در جنگ تاثیر بسیار زیاد داشت.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه شهید باقری را مقام معظم رهبری کشف کردند، گفت: مقام معظم رهبری شهید باقری را به عنوان خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی و در حزب جمهوری اسلامی به عنوان یکی از استعدادهای برتر در حوزه رسانه کشف و به مسئولان اطلاعاتی معرفی می‌کنند.

وی با بیان اینکه حسن باقری در تسخیر لانه جاسوسی نقش کلیدی داشت، گفت: شهید حسن باقری وقتی به الجزایر می‌رود، در پوشش خبرنگار در آن اجلاس حاضر شده و با اطلاع‌رسانی بدیع از مذاکرات ایران و آمریکا و پرداختن به حاشیه اجلاس الجزایر و شفاف‌سازی به موقع موجب می‌شود مرحله مهمی از انقلاب اسلامی رقم بخورد. 

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه نقش شهید باقری در تاریخ انقلاب اسلامی فراموش نشدنی است، افزود: از اینکه شهید باقری و سردار محمد باقری فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح از فرزندان نابغه آذربایجان هستند، به خود افتخار می‌کنیم.

سرلشکر شهید غلامحسین افشردی، معروف به حسن باقری، در روستای افشرد از توابع بخش خواجه شهرستان هریس از استان آذربایجان شرقی و به قولی هم در تهران چشم به دنیا گشود.

وی به‌عنوان جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه، نقش مهمی در موفّقیّت نیروهای ایران در عملیات‌های فتح‌المبین و رمضان و هم‌چنین بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر داشت.

وی در هنگام شهادت، سِمت قائم‌مقامی فرماندهِ نیروی زمینی سپاه را برعهده داشت.

کنگره ملی سرلشکر شهید حسن باقری، ۹ بهمن در مصلای امام خمینی (ره) تبریز برگزار خواهد شد.
6120/518
کد خبر: 83186850 (6861300)
انتهای پیام /* 
کد مطلب: 276472
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...