حجت الاسلام بامری:
مسیر شهدا مسیر مشخص و ویژه ای است/ عاقبت بخیری در پیروی از راه و روش شهداست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
امام جمعه شهرستان سراوان در یادواره شهدا اظهار داشت: برکاتی که خداوند متعال برای مجاهدت شهدا در قرآن کریم بیان فرموده بسیار زیاد است چرا که مسیر شهادت یک مسیر مشخص و ویژه است.
 
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان،  یادواره شهدای سراوان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات هلال احمر این شهرستان برگزار گردید.

حجت الاسلام بامری امام جمعه سراوان در این یادواره گفت: برکاتی که خداوند متعال برای مجاهدت شهدا در قرآن کریم بیان فرموده بسیار زیاد است چرا که مسیر شهادت یک مسیر مشخص و ویژه است.

بامری افزود: اگر بخواهیم راه انبیاء ادامه پیدا کند و رسالتشان محقق شود باید انسانهای مجاهد فی سبیل الله باشند که هستی خود را کف دست بگذارند و تعلقات مادی و دنیوی را رها کنند.

امام جمعه سراوان ادامه داد: خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان عزیز، شهدای زنده هستند و نباید از این عزیزان غافل شویم و همواره باید تکریمشان را در اولویت کارهایمان قرار دهیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: برگزاری چنین محافل و مجالس و بزرگداشت شهداء آن هم در ایامی که مصادف با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است نشان دهنده ی این می باشد که اگر ما امروز آسایش، رفاه و امنیت داریم به برکت مجاهدت و از خودگذشتگی های شهدای عزیز می باشد

بامری در پایان گفت: دعا و درخواست ما نیز این است که خداوند توفیق بدهد عاقبت بخیر شویم و این توفیق حاصل نمی شود مگر اینکه از راه و روش شهدا ءالگو و درس بگیریم.

  رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران سراوان نیز بیان داشت: امروز نسل جوان ما بیشتر از همه نیازمند آشنایی با فرهنگ عالی ایثار و شهادت می باشد.

نادری ادامه داد: ما باید در راه شناساندن ارزشها و از خودگذشتگی های شهداء به این نسل بیش از پیش تلاش کنیم که یکی از راه های رسیدن به این هدف برگزاری همین یادواره ها و محافل بزرگداشت شهدا ءمی باشد.

وی اظهار داشت: باید از ظرفیت بزرگان و کسانی که با تمام وجود انقلاب، جنگ و فرهنگ ایثار و شهادت را درک کرده اند در راه شناساندن آرمان ها و هدف شهداء به نسل جدید و آینده سازان مملکت استفاده کرد.چرا که ما هر چه داریم از شهدا ء و ایثارگران عزیز می باشد.
تجلیل از خانواده معظم شهدای ۳ و ۲ شهیدی پایان بخش مراسم بود.
کد مطلب: 278052