ولایت در کلام شهدا/هفته 12
شهید سید حاجت مراد میر موسوی: کلام امام، کلام اسلام و کلام اسلام کلام خداست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
شهید سید حاجت مراد میر موسوی در قسمتی از وصیت‌نامه خود چنین گفت: کلام امام، کلام اسلام و کلام اسلام کلام خداست، پس همیشه رهنمودهای امام را سرلوحه کار وزندگی خود قرار دهید.
 
روزی امام فرمود: پنجاه سال عبادت کردید و خدا قبول کند، یک روز هم یکی از وصیت‌نامه‌های شهدا را بگیرید، مطالعه کنید و تفکر کنید این وصیت‌نامه‌ها بدن انسان را می‌لرزاند. برگ برگ وصیت‌نامه شهدا را هم که بگردیم توصیه به ولایت‌پذیری موج می‌زند این عشق، عاشق و معشوق است که هم امام به شهدا و هم شهدا به امام داشتند. توصیه شهدا به ولایت‌پذیری در عشق‌بازی و جانبازی درصحنه کارزار، چاره‌ساز افتاد اما توصیه آن‌ها فقط برای آن زمان نبود بلکه برای همیشه است، ما هم گوشه‌ای از توصیه شهیدان به این امر مهم را هر هفته در ورقی تحفه درویش می‌کنیم باشد که قبول افتد.

شهید سید حاجت مراد میر موسوی: کلام امام، کلام اسلام و کلام اسلام کلام خداست، پس همیشه رهنمودهای امام را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهید.
 

 
زندگی‌نامه:

ششم دی‌ماه 1343 در روستای جوزستان از توابع شهرستان اردل به دنیا آمد. پدرش سید مرادعلی در شرکت ذوب‌آهن کار می‌کرد و مادرش گلی جهان نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کارگر صنایع دفاع بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و سرانجام در چهارم دی‌ماه 1365 با سمت آرپی‌جی زن در اروندرود به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه برجا ماند و دوم مهر 1378 پس از تفحص در بهشت دو معصوم شهرستان شهرکرد به خاک سپرده شد.

وصیت‌نامه:

بسم رب الشهدا والصدیقین
با سلام و درود بر پیشگاه حضرت ولی‌عصر (عج) و با سلام و درود بر امام امت رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، امام خمینی و با سلام و درود بر شهدای صدر اسلام از شهدای کربلا خونین (سرور شهیدان حسین بن علی (ع)) تا شهدای کربلای خونین ایران
انسان روزی به دنیا می‌آید و روزی هم باید با این دنیا وداع کند. پدر عزیزم بدان که شهادت آرزوی من است، پس اگر شهید شدم گریه و زاری نکنید که دشمنان با ناراحتی شما خوشحال می‌شوند.
برادران و خواهران عزیزم:
کلام امام، کلام اسلام و کلام اسلام کلام خداست، پس همیشه رهنمودهای امام را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهید.
پدر عزیزم برادرانم را برای اسلام و دین خدا پرورش بده. ای عزیزان همیشه در خط امام و راه اسلام باشید و جز خوبی و پاکی به سمت کار دیگری نروید. وصیت مهم من به شما عزیزان این است که تحصیل را هیچ‌وقت فراموش نکنید،
پدر و مادر عزیزم:
امیدوارم در زندگی اگر از من ناراحت شدید من را حلال کنید.
از همهٔ دوستان، آشنایان و همسایگان طلب حلالیت می‌نمایم.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما
23/12/1363
انتهای پیام/12
 
کد مطلب: 278412