همایش «نخل‌های استوار در مهمانی لاله‌ها» در بوشهر برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
به مناسبت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همایش نخل‌های استوار در مهمانی لاله‌ها، بزرگداشت شهدا و ایثارگران دوران انقلاب با حضور مسئولین استانی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و عموم مردم در بوشهر برگزار شد.
همایش «نخل‌های استوار در مهمانی لاله‌ها» در بوشهر برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در این مراسم اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در آسمان تاریک سیاست جهانی حکم طلوع خورشید اسلامیت، بیداری و عدالت دارد و این انقلاب آمده است تا حکومت الهی را در جهان احیا کند.
وی با اشاره به مقابله استکبار جهانی با انقلاب اسلامی، افزود: فرعون‌ها، کفار، مشرکین و منافقین در صدر اسلام و ادیان الهی، با نهضت پیامبران مقابله کردند و امروز سردمداران استکبار جهانی نیز در مقابل این انقلاب به طبع خواهند ایستاد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر ادامه داد: انقلاب اسلامی به دنبال حاکمیت ایمان، تقوا، اخلاق، عدالت، شایسته‌سالاری، کرامت و عزت مردم است و عاملان ظلم و ستم در جهان از همان اول انقلاب تاکنون در تلاش هستند در مقابل آن ایستادگی کنند.
وی با اشاره به اقتدار انقلاب اسلامی در جهان پس از گذشت 40 سال، ابراز داشت: این سربلندی در پرتو رهبری‌های امام (ره) و بعدازآن مقام معظم رهبری، تلاش مسئولین و همت والای مردم عزیز شکل‌گرفته است.
حجت‌ الاسلام تشکری با بیان این نکته که نیروی‌های مسلح در انقلاب اسلامی نقش مهمی دارند، گفت: نیروهای مسلح مایه اقتدار، عزت، سرافرازی و آسایش نظام هستند.
وی افزود: در آن روزهای خفقان و سخت شهدا با نثار خون خود و جان‌فشانی‌های ایثارگران جریان انقلاب شتاب پیدا کرد و در سال 57 به ثمر نشست.
لازم به توضیح است در پایان این مراسم از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی تجلیل شد.


شهیدان از همه هستی خود برای آرامش مردم گذشتند
همایش «نخستین پاسخ»، بزرگداشت شهدای خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با همکاری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر برگزار شد.
حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در حاشیه این مراسم هدف از برگزاری این همایش را تجلیل از مقام شامخ شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: شهیدان گران‌قدر به خاطر دفاع از ملت و کشورشان از همه هستی خود گذشتند تا آرامش را برای مردمشان فراهم نمایند و امنیت امروز ایران اسلامی مرهون ازخودگذشتگی شهدا است.
مدیر کل بنیاد بوشهر با بیان اینکه بنا به گفته رهبر معظم انقلاب زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، تصریح کرد: این مراسمات بهانه‌ای است تا یادی از شهیدانی که کمتر برای آن‌ها کنگره برگزار شده است کنیم زیرا همه ما مدیون آن‌ها هستیم.
وی خاطرنشان کرد: پروازهای غرورآفرین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته همواره مایه عزت و افتخار کشور بوده است.
حجت‌الاسلام تشکری بابیان اینکه خانواده شهدا چشم‌ و چراغ جامعه هستند، تأکید کرد: باید ادامه‌ دهنده راه شهدا باشیم چراکه شهدا رفتند تا نام جمهوری اسلامی ایران در تاریخ جاودانه بماند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 278430