داخلی صفحه زنجان خبر
 
​برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم و انقلاب در زنجان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۶
همزمان دهه مبارک فجر یادواره شهدای مدافع حرم و انقلاب در زنجان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، یادواره شهدای مدافع حرم و انقلاب به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان و با حضور جمعی از مسئولان استان، خانواده های معظم شهدا و مردم انقلابی و شهیدپرور استان در مسجد امام حسین (ع) برگزار شد.
 جانشین مرکز مطالعات امنیت پایدار نیروهای مسلح سخنران این یادواره با تشریح دلایل ماندگاری انقلاب ایران با وجود همه توطئه‌ها و فتنه‌های 40 سال‌گذشته اظهار کرد: از دیدگاه امام راحل مهم‌ترین عامل پیروزی و ماندگاری این انقلاب مقاومت بی‌نظیر مردم است که موجبات حیرت دشمن را هم فراهم کرده است.
سردار رستگارپناه به نقش مردم زنجان در مقاومت‌های دوران بعد از پیروزی انقلاب اشاره و تصریح کرد: 800 نفر از مجموع 3 هزار شهید این دیار در جبهه غرب به درجه رفیع شهادت رسیده‌اند که بیانگر نقش  بارز مردم این منطقه در مقابله با توطئه‌گران داخلی است که تا دیواندره رسیده بودند.
وی با یادآوری اینکه در بحبوحه اغتشاشات داخلی، جنگ تحمیلی علیه ایران آغاز و مدافعان از همه جای ایران از جمله زنجان به مقابله با دشمن بعثی هم شتافتند، افزود: خون  شهدا این انقلاب را تنومند کرده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه دشمن از همان روزهای پیروزی انقلاب هر روز شعار شکست آن را در آینده نزدیک می‌دهد، گفت: همه از جمله دشمن بداند که این انقلاب حیات دارد و در حال رشد هم هست.
جانشین مرکز مطالعات امنیت پایدار نیروهای مسلح با تاکید بر قابل توجه بودن دستاوردهای انقلاب برای ایران از جمله انجام پروژه‌های عمرانی بی‌نظیر ادامه داد: ولی آنچه که باید به آن توجه کرد، تحول عظیم معنوی و اخلاقی ناشی از وقوع انقلاب در ایران و دیگر کشورهای اسلامی است که از اعترافات دشمن است که قابل قیاس به هیچ دستاورد مادی نیست.
*دشمن در رابطه با ما جز به منافع خود فکر نمی‌کند
وی به برخی از کم‌کاری‌های انجام شده در مدیریت کشور اشاره کرد و افزود: منوط کردن حل مشکلات کشور به خارجی‌ها اشتباهی است که هیچ وقت به حل معضلات کمک نخواهد کرد، چرا که در تاریخ یک برگ هم وجود ندارد که آن‌ها جز به منافع خود اندیشیده باشند و همواره به فکر تامین منافع خود از هر رابطه‌ای هستند.
جانشین مرکز مطالعات امنیت پایدار نیروهای مسلح حضور مردم در صحنه را از دیگر عوامل ماندگاری انقلاب دانست و افزود: این مهم خود رمز عقب نگه داشته شدن دشمن طی سال‌های بعد از انقلاب به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه سفارش 99 درصد از شهدا در وصیت‌نامه‌هایشان تلاش برای حفظ اسلام است، توجه و عمل به این مهم موجب ایستادگی رزمندگان در مقابل جبهه استکبار که با صدام همراه شده بودند، شد.
سردار رستگارپناه با تشریح اقدامات دشمنان برای تسخیر سوریه و سپس عراق و در واقع از بین بردن جبهه مقاومت گفت: با وجود همه این اقدامات دشمنان اسلام که قصد فتح سه روزه سوریه را داشتند بعد از هشت سال اعلام شکست کرده و دلیل این شکست را هم ایران معرفی می‌کنند.
جانشین مرکز مطالعات امنیت پایدار نیروهای مسلح اتکا به خداوند متعال و معنویت را از دیگر دلایل ماندگاری انقلاب ایران اعلام کرد و گفت: ترویج فرهنگ شهادت در بین مردم ایران به ویژه نسل جوان به تداوم این رویه کمک شایان توجهی خواهد کرد.
وی بر لزوم پاسخگویی مدیران در قبال مشکلات گفت: این مشکلات راه‌کارهایی دارد که مدیران مربوطه باید پاسخگو باشند.

  

مردم و ولی فقیه هیچ‌گاه از نظام و انقلاب سهم‌خواهی نکردند
سردار رستگارپناه با تاکید بر اینکه در مدت پیروزی انقلاب دو گروه هیچ‌گاه از نظام و انقلاب سهم‌خواهی نکرده‌اند، تصریح کرد: ولی فقیه و مردم این دو گروه بودند که از قضا عزت و اقتدار کشور هم مرهون همین دیدگاه است.
 جانشین مرکز مطالعات امنیت پایدار نیروهای مسلح با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) افزود: ایشان نخستین ولایت‌مدار صادقی بودند که صداقت خود را در عمل نشان دادند و  با جدیت به دنبال حفظ دین اسلام بودند.
جانشین سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز در این مراسم با تاکید بر نقش مهم زنجانی‌ها در صحنه‌های بعد از پیروزی انقلاب به ویژه دوران دفاع مقدس اظهار کرد: این نقش به حدی جدی است که با وجود اینکه زنجان دریا ندارد ولی غواصان این دیار در دوران جنگ زبانزد هستند.
ابوالفضل طهماسبی با بیان اینکه استان زنجان 3 هزار شهید و 7 هزار جانباز تقدیم انقلاب و استقلال کشور کرده است، تصریح کرد: هر چند این روزها اقداماتی برای ارائه دستاوردهای مادی انقلاب می‌شود که البته باید هم بشود، ولی نباید از دستاوردهای معنوی انقلاب غفلت کرد.
وی روحیه خودباوری را از مهم‌ترین نتایج و دستاوردهای انقلاب برای مردم ایران دانست و افزود: همین روحیه خودباوری است که موجبات ایستادگی و مقاومت در مقابل تهدیدها و تحریم‌های دشمنان را فراهم کرده است.
طهماسبی با تاکید بر حفظ روحیه شهادت طلبی در بین مردم ایران گفت: همین روحیه است که به ماندگاری انقلاب کمک کرده، چرا که مردم ایران تا زمان پیروزی انقلاب 10 هزار شهید دادند ولی بعد از آن به ویژه در دوران دفاع مقدس 230 هزار شهید تقدیم عزت و اقتدار کشور کردند که بیانگر تداوم این راه است.
جانشین سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان به در پیش بودن 22 بهمن اشاره و تاکید کرد: بدون شک مردم با حضور حماسی خود در راهپیمایی این روز، حضور باشکوهی خواهند داشت تا بر همه تحلیل‌های دشمن خط بطلان بکشند.
وی بر ادامه خدمت‌رسانی به مردم تاکید کرد و گفت: طی چند وقت اخیر 620 پروژه عمرانی تکمیل و در اختیار مردم قرار گرفته و البته این پروژه‌ها و همچنین برنامه‌های فرهنگی ادامه خواهد یافت تا مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر طعم خدمت‌رسانی را احساس کنند.

   
انتهای پیام/
کد مطلب: 278458