​رونمایی از سردیس شهید انقلاب"سیدعباس صالحی"
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۸
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از سردیس شهید انقلاب"سیدعباس صالحی" در فرخشهر رونمایی شد.
 
به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری؛ به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از سردیس شهید انقلاب"سیدعباس صالحی" در فرخشهر رونمایی شد.
این سردیس به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شهرکرد و شهرداری فرخشهر ساخته، نصب و امروز 21 بهمن 1397 با حضور مسئولین از جمله مدیرکل بنیاد استان رونمایی شد.
مدیرکل بنیاد استان در این آیین گفت: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا امروز از الزامات جامعه است که ساخت و نصب سردیس نیز در همین راستا است.
گفتنی است شهید سیّد عبّاس صالحی قهفرخی فرزند سید احمد، پنج شنبه اول مرداد سال ۱۳۳۷ برابر در فرخ شهر به دنیا آمد. او فرزند چهارم خانواده و پدرش کشاورز بود.
وی، تحصیلات خود را از دبستان سنایی فرخ شهر آغاز کرد و دوران دبیرستان را تا سال دوم در رشته تجربی و در دبیرستانی که هم اکنون به نام او نامگذاری شده است، ادامه داد.
سیّد عبّاس صالحی از سال ۱۳۵۵ و در اوج جوانی، در جلسات مبارزان انقلابی علیه رژیم ستمشاهی پهلوی که بیشتر در قالب آموزش قرآن و حدیث و مبانی اعتقادی برپا می‌شد، و همچنین در فعالیت‌های آنان علیه حکومت طاغوت شرکت می‌کرد.
شهید صالحی از سال ۵۶ به جلسات نیرو‌های انقلابی فرخ شهر که افرادی همچون سردار شهید خداکرم رجب پور نیز حضور داشتند، راه پیدا کرد و با شرکت فعال در راهپیمایی‌ها و تظاهرات ضد ستمشاهی، خشم خویش را از فساد حاکم فریاد می‌زد.
این مبارز انقلابی سرانجام در روز دوشنبه ۲۰ آذرماه ۱۳۵۷ برابر با عاشورای حسینی سال ۱۳۹۹ هجری قمری و در سن ۲۰ سالگی، بر اثر اصابت مستقیم تیر مأموران ژاندارمری در فرخ شهر به فیض شهادت نائل آمد.
پیکر پاک شهید صالحی در گلزار شهدای این شهر مدفون گردید.
استان چهارمحال و بختیاری در دوران مبارزات انقلابی، ۶ شهید به نام‌های سیّد عبّاس صالحی قهفرخی، قربانعلی داودی فارسانی، علی‌محمد مرادی سیبکی، خسرو سلیمی ناغانی، غلامحسین آبافَت بروجنی و جانباز شهید اسکندر آذر خراجی را تقدیم کرد.
انتهای پیام/
  
 
 
کد مطلب: 278485