ملت ایران، ملتی ایثارگر است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۷
استاندار فارس در دیدار با جمعی از نخبگان شاهد و ایثارگر استان فارس اظهار داشت: ملت ایران، ملتی ایثارگر است و شهادت را ارزش می داند و همین موضوع موجب شده تهدیدات و تحریم های دشمنان نتواند کوچکترین تاثیری بر این مردم داشته باشد.
ملت ایران، ملتی ایثارگر است
 
به گزارش «ایثار»، همزمان با دهه مبارک فجر در مراسمی جمعی از نخبگان شاهد و ایثارگر استان با عنایت الله رحیمی استاندار فارس دیدار و گفتگو کردند.
استاندار فارس در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حماسه آفرینی ها و ایثارگری های شهدا بیان کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا به معنای گرامیداشت ارزش های والای انسانی و اسلامی است و ملتی که شهادت را موجب سعادت خود می داند، نه تنها از تهدیدات و تحریم های دشمنان هیچ هراسی ندارد بلکه در برابر این موضوع تدبیری اندیشیده و آن را به فرصتی برای ایجاد خلاقیت، نوآوری و استفاده از همه ظرفیت های خود تبدیل می کند و دشمن نیز در برابر قدرت ایستادگی و مقاومت این ملت، کوچکترین تاثیری نیز نخواهد گذاشت.
عنایت الله رحیمی ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، افزود: اهداف این انقلاب و شهیدان، اهدافی متعالی و مقدس است که برمبنای اعتقادات و برگرفته از فرهنگ غنی و ارزشمند ما می باشد امروز نیز اتحاد و همدلی ملت ایران، نقطه قوت و رمز پیروزی ما بر دشمنان است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس نیز در این دیدار بیان کرد: استان فارس در دوران دفاع مقدس حدود 15 هزار شهید و بیش از 40 هزار جانباز و 2 هزار ازاده تقدیم کرده است و اکثریت شهدا و ایثارگران ما را نخبگان شامل می شوند چراکه با دست خالی در برابر دشمن کاملا مسلح مبارزه کردند و حتی نگذاشتند یک وجب از خاک میهن مقدس ما به دست دشمنان بیفتد.
رجبعلی راهی آمار نخبگان شاهد و ایثارگر استان فارس را بیش از 500 نفر اعلام و عنوان کرد: چاپ و انتشار 6 هزار مقاله در داخل و خارج از کشور، تالیف 320 عنوان کتاب و ثبت 124 اختراع ، تنها بخشی از فعالیتهای علمی نخبگان شاهد و ایثارگر استان است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 278502