اقتدار و عزت ایران به واسطه رشادت‌های شهدا به دست آمده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲
نماینده ولی فقیه در گیلان بیان‌ کرد: اقتدار، عزت و قدرت انقلاب اسلامی به واسطه رشادت و از خودگذشتگی شهدا و رزمندگان به دست آمده و باید با قدرت به مسیر خود ادامه دهد.
اقتدار و عزت ایران به واسطه رشادت‌های شهدا به دست آمده است
 
به گزارش «ایثار»، آیت الله رسول فلاحتی در یادواره 250 شهید شهرستان شفت که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، در مسجد جامع این شهر برگزار شد، با بیان اینکه امام خمینی (ره) به پشتوانه مردمی این انقلاب را به ثمر رساند و حرکت انقلاب نیز با مشارکت مردمی باید ادامه یافته است. انقلاب اسلامی ایران انقلابی برپای دین اسلامی و با محوریت مردم است به همین دلیل در تمام ۴۰ ساله نقش مردم در صحنه های مختلف شاخص و پررنگ بوده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان به فشار، تحریم و توطئه های دشمنان علیه نظام مقدس اسلامی در ۴۰ ساله گذشته اشاره کرد و گفت: اعمال تنها یک نمونه از این تحریم‌ها علیه یک کشور دیگر چیزی از آن کشور باقی نمی گذاشت اما امروز ایران به یکی از قدرت های منطقه و جهان تبدیل شده است.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه همه کشورها به قدرت نظام مقدس اسلامی اذعان دارند، بیان‌ کرد: اقتدار، عزت و قدرت انقلاب اسلامی به واسطه رشادت و از خودگذشتگی شهدا و رزمندگان به دست آمده و باید با قدرت به مسیر خود ادامه دهد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه وجود روحیه مطالبه‌گری در میان ملت سبب حق خواهی و ادامه مسیر انقلاب شده است، تصریح‌ کرد: دشمن از حق‌خواهی انقلابی ملت ایران باخبر است و این مهم با ردیابی رسانه‌های غربی می توان کاملا مشاهده کرد.


جانبازان اسوه صبر و مقاومت هستند
آیت الله رسول فلاحتی همچنین در دیدار با جانباز 70 درصد دوران انقلاب «علی اکبرنیا»، با بیان اینکه امروز همه آحاد مردم و مسئولان بر سر سفره شهدا و ایثارگران نشسته اند، اظهار کرد: اگر امروز از شما قدردانی نکنیم فرهنگ ایثار و شهادت به فراموشی سپرده خواهد شد.
امام جمعه رشت، جانبازان و ایثارگران را اسوه های صبر و مقاومت دانست و افزود: نسل جوان و نوجوان ما روزهای انقلاب و دوران دفاع مقدس و حتی امام خمینی(ره) را ندیده اند لذا باید به تبیین اهداف و آرمان های والای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بپردازیم. 
نماینده ولی فقیه در گیلان نظام جمهوری اسلامی را نعمت الهی دانست که شکرگزاری آن وظیفه همگان است و خاطرنشان کرد: مشکلات موجود در جامعه غیر قابل انکار است، اما نباید فقط سیاهی ها را ببینیم و از شکر نعمت هایی همچون استقلال و آزادی و عزت و اقتدار در در سایه انقلاب و ولایت محقق شده، غافل شویم. 
عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز، جانبازان را شهدای زنده انقلاب دانست و گفت: امروز جانبازان و ایثارگران سربازان سرافراز و عزیز ملت ایران و رهبر معظم انقلاب و از سرمایه‌های جمهوری اسلامی هستند. وی دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران را یکی از راه های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت دانست و متذکر شد: خانواده‌های شاهد و ایثارگر اطمینان خاطر داشته باشند، مسئولین به ‌عنوان خدمتگزاران مردم ادامه‌دهنده راه آنان هستند.


اقتدار ایران مرهون شهدا است
آیت الله رسول فلاحتی همچنین پنجشنبه در مراسم یادواره ۱۲۶۹ شهید تیپ مخصوص میرزا کوچک خان لنگرود با اشاره به جایگاه ایران در اذهان جهانیان و ملت‌های مستضعف جهان،اظهارکرد: اقتدار نظام مدیون و مرهون رشادت‌ و ایثار شهدای انقلاب است.
وی با بیان اینکه قدرتی در دنیا جرأت مقابله نظامی با جمهوری اسلامی ایران را ندارد، افزود: عده‌ای مدعی هستند که با امضای برجام سایه جنگ را از ایران دور کرده‌اند که سخنی نابجا است.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه امروز همه قدرت‌های سلطه‌گر جهان و در رأس آن صهیونیسم در اتاق اندیشه‌ ورز خود به این نتیجه رسیده‌اند که ایران را نمی‌توان با موشک و قدرت نظامی به زانو درآورد، گفت: آنها به دنبال ایجاد بسترهای لازم در داخل کشور برای ضربه به این نظام هستند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 278541