داخلی صفحه اردبیل خبر
 
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل
خانواده های شهدا و ایثارگر در هر شرایطی دلسوز کشور هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۹
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مراسم افتتاح حسینیه شهدا گفت: خانواده های شهدا و ایثارگر در هر شرایطی همچون گذشته دلسوز جامعه و کشور هستند و باید قدردان آنان بود.
 
به گزارش ایثار واحد استان اردبیل در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی حسینیه شهدا با عنوان ثارالله در "روستای خانکندی" از توابع بخش مرکزی شهرستان نمین با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افتتاح و سپس یادواره شهدای گرانقدر این روستا در همین مکان برگزار شد.
در این مراسم آیت اله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل تقارن ایام دهه فجر را با ایام فاطمیه گرامی داشت و اظهار کرد: حضرت زهرا (س) نخستین شهید راه ولایت هستند، آن حضرت در دفاع از ولایت و امامت آنقدر محکم بودند که جان خود را در این راه گذاشتند و در زمانی که بعضی‌ها در دفاع از امامت فاصله گرفتند اما ایشان در این راه تا آخرین نفس دفاع کرد و به شهادت رسید.
وی با اشاره به مقام والای بانوی گرامی اسلام بیان کرد: شخصیت فاطمه زهرا(س) اسوه و الگویی کامل برای همه زنانی است که شیفته عفت و فضیلت بوده و هستند.
عاملی با اشاره به مقام والای شهدا در اسلام یادآور شد: شهدا با الگو پذیری از سیره نبوی و ائمه اطهار (ع) و با ایثار خونشان، اخلاق را در جامعه تبیین کردند اخلاقی که سبب رشد ما در همه زمینه ها و شکست نقشه های دشمنان می شود.
 نماینده ولی فقیه در استان اردبیل خانواده های شهدا و ایثارگران را بزرگ ترین سرمایه ها در نظام جمهوری اسلامی خواند و افزود: این خانواده ها در شرایط امروز نیز همچون گذشته دلسوز جامعه و کشور هستند و باید با ارزش نهادن به آنان قدردانی صبر و مقاومتشان بود.
اجرای سرود توسط دانش آموزان و مداحی از برنامه های این مراسم بود در این مراسم مسئولان ادارات و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان نمین و جمع کثیری از اهالی منطقه و روستاهای همجوار حضور داشتند.
 گفتنی است حسینیه روستای خانکندی با  800 متر مربع زیربنا با یاری نهادهای فرهنگی احداث شده است.
انتهای پیام./
 
 
 
کد مطلب: 278787