نقش عوامل فرهنگی در پیروزی انقلاب بیش از عوامل دیگر بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
مدیرکل بنیاد شهرستان های تهران با بیان اینکه در دوران پیش از انقلاب نقش عوامل فرهنگی در این نهضت مردمی بیش از سایر عوامل بود، تصریح کرد: اعتقادات مردم نقشی تعیین‌کننده در پیروزی انقلاب داشت.
نقش عوامل فرهنگی در پیروزی انقلاب بیش از عوامل دیگر بود
 
به گزارش «ایثار»، عبدالله مرتضوی در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای بخش کهریزک با بیان اینکه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بهترین فرصت برای بررسی علل و شرایط منجر به پیروزی این جوشش مردمی و دین‌محور است، اظهار داشت: شکل‌گیری‌ انقلاب‌، ناشی‌ از تحول‌ و رشد فرهنگی‌ جامعه‌ و روی‌ آوردن‌ اقشار مختلف‌ به ویژه‌ قشر‌ جوان‌ و فرهنگی‌ جامعه‌ به‌ ارزش‌های‌ اسلامی‌ بوده است. 
وی با بیان اینکه در دوران پیش از انقلاب نقش عوامل فرهنگی در این نهضت مردمی بیش از سایر عوامل بود، تصریح کرد: اعتقادات مردم نقشی تعیین‌کننده در پیروزی انقلاب داشت. 
وی بیان کرد: مردم می‌خواستند در لوای حکومت اسلامی و مردم‌سالار، استقلال و آزادی محقق شود که به دنبال این تحول، انقلاب مردمی در 22 بهمن 57 به پیروزی رسید. 
مرتضوی در پایان خاطرنشان کرد: جشن‌های پیروزی انقلاب هر ساله با مشارکت مردم و دستگاه‌های مختلف در کشور برگزار می‌شود و نقطه اوج این مراسم در 22 بهمن و راهپیمایی بزرگ مردمی در این روز است.
​انتهای پیام/
کد مطلب: 278844