داخلی صفحه تهران خبر
 
بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموز ایثارگر تحت پوشش طرح شاهد هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموز از خانواده‌های ایثارگران، تحت پوشش طرح شاهد هستند.
بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموز ایثارگر تحت پوشش طرح شاهد هستند
 
به گزارش «ایثار تهران» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌هایی در آینده در زمینه فرهنگی-آموزشی برای ایثارگران دارید؟ اظهار کرد: برای آینده تقریباً بخشی از برنامه‌ها، استمرار همان برنامه‌هایی است که تا به حال انجام می‌شد، اما این برنامه‌ها توسعه یافته‌تر، گسترده‌تر و متناسب با اقتضاعاتی است که پیش می‌آید.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در حال حاضر نیز برنامه‌هایی در قالب آموزش با هدف گذاری، حمایت از تسهیلات عالی و رشد تحصیلی برای ایثارگران ارائه می‌شود و خروجی آن بیش از ۱۶۰ هزار دانشجوی ایثارگر است.
وی ادامه داد: در حال حاضر با استفاده از این حمایت و تسهیلات، دانشجویان در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل‌ هستند و رتبه‌های عالی علمی را کسب می‌کنند.
حجت الاسلام و المسلمین کاویانی راد تصریح کرد: بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها از ایثارگران است که نشانگر حضور اثرگذار ایثارگران در عرصه‌های مختلف علمی است.
معاون فرهنگی آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به عرصه دانش آموزی گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموز از خانواده‌های ایثارگران تحت پوشش طرح شاهد هستند.
وی با اشاره به فعالیت‌هایی که در حوزه سیاحت و زیارت انجام می‌شود، بیان کرد: برنامه‌های متنوعی در حوزه سیاحت و زیارت، البته به اندازه تمکنی که وجود دارد، برای تأمین نشاط و سلامت طراحی شده و در این راستا ارائه خدمت می‌شود و اردو‌های راهیان نور، برگزاری جشن عبادت ویژه فرزندان، اعزام به مشهد مقدس، اردو‌های یک روزه و چند ساعته برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اقدامات مختلفی در حوزه‌های هنری از جمله ساخت فیلم و سریال، سمفونی، سرود، برگزاری نمایشگاه، داستان نویسی و تربیت گروه‌های نوقلم جامعه ایثارگری، انتشار کتاب یا چاپ مجلات شاهد در حال انجام است.
وی افزود: در نظر داریم تا با استفاده از ظرفیت گلزارهای شهدا به عنوان یک کانون فرهنگی و معرفتی بتوانیم مجموعه‌ای از برنامه‌ها را با تمرکز در این اماکن مقدس ساماندهی کنیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 279193