مراسم اختتامیه مسابقات قرآن کریم همسران شهدا و ایثارگران برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
مراسم اختتامیه مرحله اول سی امین دوره مسابقات قرآن کریم روز شنبه 27 بهمن ماه با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در قم برگزار شد.
مراسم اختتامیه مسابقات قرآن کریم همسران شهدا و ایثارگران برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن کاویانی راد در این مراسم، گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی با سه جبهه در هر دوره مواجه بودیم؛ جبهه اول زور بود که در دوره انقلاب و دفاع مقدس با آن مقابله کردیم و پیروز شدیم، جبهه دوم جبهه زر است که با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی به مواجه با ملت ایران آمده است.
وی اضافه کرد: اما جبهه سوم که در دهه پنجم انقلاب با آن مواجه ایم جبهه تزویر است. میدان تزویر میدان ریای سازماندهی شده و هدفمند است که دشمن ملت در نقش دلسوز ملت ظاهر می‌شود و نسل انقلابی و ایثارگر در مقام بدهکار باید توضیح بدهد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد تأکید کرد: باید بتوانیم تهدیدات امروز را مدیریت کنیم و همانند دوران دفاع مقدس به موفقیت دست یابیم. جامعه وقتی توجیه شود و مسائل را شفاف برایشان بیان کنیم، می‌داند چه باید کرد زیرا شفافیت در سخن و عمل، اراده مقابله را تقویت می‌کند و این موجب پیروزی در این جبهه است.
حجت الاسلام کاویانی با بیان اینکه تمسک به قرآن کریم فتنه‌ها را خنثی می‌سازد، افزود: قرآن پرده شوم تزویر را می‌شکافد و تزویر گران را رسوا می‌سازد. امروز نیازمندیم تا قدرت و دانش و زندگی خود را با قرآن تنظیم کنیم تا از افراط و تفریط به دور باشیم. هر کس متناسب با ظرفیت خود از این سرچشمه حیات بهره‌مند می‌شود و نباید بگذاریم این اتصال با قرآن قطع شود که برگزاری این مسابقات و آموزش‌های قرآنی نیز با همین هدف است.
وی عنوان کرد: شما همسران شهدا و ایثارگران رکن مدیریت خانواده و مؤثر در تربیت نسل‌ها هستید لذا انس با قرآن می‌تواند خانواده‌ای قرآنی را تربیت کند. از سویی شاخص ایثارگری از شما الگویی به جامعه معرفی می‌کند که می‌توانید موجب نشر فرهنگ قرآنی به شکلی مؤثر در سطح جامعه باشید.
سید جواد هاشمی مدیرکل بنیاد قم نیز در این مراسم گفت: قرآن کتاب هدایت و نور الهی برای روشن کردن مسیر صحیح زندگی و سعادت دنیا و عقبی است و به همین جهت تمسک به این کتاب آسمانی ضروری است.
گفتنی است، در این مسابقات که چهار روز به طول انجامید، 180 نفر از همسران شهدا و ایثارگران از استان‌های مختلف کشور در هتل شاهد قم با هم به رقابت پرداختند و 17 نفر به مقام‌های اول تا سوم سی امین دوره مسابقات قرآن کریم همسران شاهد و ایثارگر دست یافتند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 279258