داخلی صفحه یزد خبر
 
امام جمعه یزد:
مادران و همسران شهدا الگوی واقعی جامعه هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱
یزد - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه یزد گفت: مادران و همسران شهدا به خاطر صبر، مقاومت، تربیت انسان‌های فداکار و مؤمن در دامان خود الگوی واقعی در جامعه اسلامی هستند.
مادران و همسران شهدا الگوی واقعی جامعه هستند
 
به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روز سه شنبه در سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) در دیدار با خانواده شهدا افزود: تکریم جامعه ایثارگری فرهنگ ناب دینی است و باید مردم و مسئولان به آن توجه داشته باشند.
وی ادامه داد: تداوم راه شهیدان درگرو فرهنگ‌سازی و ارزش قائل شدن به مادران و همسران شهداست که باید در عمل توسط مدیران و مردم به آن عنایت داشت.
امام‌جمعه یزد تصریح کرد: اگر بخواهیم فرهنگ ایثار و جان‌فشانی در راه دین و نظام اسلامی گسترش یابد باید از خانواده شهدا تکریم کرد تا روحیه شهادت و شهادت‌طلبی زنده بماند.
ناصری یزدی تأکید کرد: حضرت ام‌البنین (س) خود مادر شهید است و این روز را به‌عنوان روز تکریم از مادران و همسران شهدا نام‌گذاری کردند تا این فرهنگ و روحیه زنده بماند.
استان یزد سه هزار و 850 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان سال 1395، یک‌میلیون و 138هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها و مناطق عشایری زندگی می‌کنند.
کد مطلب: 279776