داخلی صفحه کردستان خبر
 
​مسابقه کتابخوانی به‌مناسبت کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۲
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان گفت: به‌مناسبت کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان، مسابقه کتابخوانی «نقشه‌های خاکی»، «محبت پنهان» و «ماموستا» در استان برگزار می‌شود.
 
به گزارش ایثار به نقل از ایسنا، امین مرادی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه کردستان، از برگزاری مسابقه کتابخوانی «نقشه‌های خاکی»، «محبت پنهان» و «ماموستا» به‌مناسبت کنگره 5400 شهید کردستان خبر داد و اظهار کرد: با هدف «ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، معرفی فرماندهان و ایثارگران استان کردستان، تشویق و ترغیب نویسندگان استان جهت تولید آثار مرتبط با فرهنگ و مطالعات پایداری، معرفی رشادت‌های صورت گرفته در سرزمین مجاهدت‌های خاموش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت» مسابقه کتابخوانی سه اثر با موضوع انقلاب و دفاع مقدس در استان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به رشادت‌های بزرگی که توسط مهاجرین و انصار در استان صورت گرفته است، گفت: در برابر تمام دلاورمردی‌ها و رشادت‌های زنان و مردان این دیار در بحث تولیدات مکتوب، ثبت و ضبط خاطرات اما همچنان تا رسیدن به نقطه مطلوب بسیار فاصله داریم و این فراخوان و برگزاری مسابقه کتابخوانی می‌تواند ضمن معرفی آثار ارزشمند تولید شده، توجه نویسندگان استان را به فعالیت بیشتر در این زمینه جلب کند و شاهد تحول خوبی در این بخش باشیم.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در خصوص کتاب‌های معرفی شده در این فراخوان تصریح کرد: سه کتاب برای این مسابقه در نظر گرفته شده که هر یک می‌تواند ضمن باز آفرینی خاطرات دوران انقلاب و دفاع مقدس ضمن معرفی فرماندهان، ایثارگران و انقلابیون استان اقدامات نظام اسلامی را در توجه به کردستان به تصویر بکشد.
وی اضافه کرد: کتاب «نقشه‌های خاکی»؛ زندگینامه شهید والا‌مقام محمدامین رحمانی از پیشمرگان مسلمان کُرد استان که با تلاش علی کلوندی توسط نشر فاتحان به چاپ رسیده است در برگیرنده دوران سخت اوایل انقلاب و اقدامات کور گروهک‌های وابسته به ایادی استکبار و دلاوری فرزندان این استان در خنثی‌کردن توطئه‌های دشمنان است.
مسئول کمیته مسابقات و جشنواره کنگره 5400 شهید استان کردستان افزود: کتاب «محبت پنهان» خاطرات آزاده سرافراز محمدتقی کریمی است که توسط حوزه هنری استان کردستان در نشر پرهیب به چاپ رسیده و در برگیرنده خاطراتی از تلاش عده‌ای نوجوان بیجاری است که به جبهه می‌روند و برخی شهید، اسیر و جانباز می‌شوند؛ کریمی یکی از این 13 نوجوان بیجاری است که با قلم خود خاطرات این دوران و زمان اسارت را به تصویر کشیده است.
وی اظهار کرد: کتاب «ماموستا» یکی از آثار فاخر حوزه تاریخ مناطق کردنشین است که خاطرات «ماموستا ملا قادر قادرزاده امام جمعه پاوه» با قلم توانای علی رستمی و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده و این گنجینه می‌تواند برای تاریخ‌پژوهان و پژوهشگران به‌عنوان سندی معتبر از دوران سخت اوایل انقلاب در این مناطق مورد استناد قرار گیرد.
مرادی گفت: علاقه‌مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند به‌صورت حضوری به حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان مراجعه یا از طریق آدرس www.Artsanandaj.ir اینترنتی منابع را دریافت کنند.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان خاطرنشان کرد: در این مسابقه به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به 40 برگزیده جایزه یک میلیون ریالی و به نفرات اول تا سوم به‌ترتیب «تندیس کنگره، لوح تقدیر و 7 میلیون ریال، تندیس کنگره، لوح تقدیر و 5 میلیون ریال، تندیس کنگره، لوح تقدیر و 3 میلیون ریال» اهداء می‌شود.
مرادی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند تا 20 فروردین ماه 98 پاسخنامه‌های خود را به دبیرخانه این مسابقه ارسال و در 25 فروردین ماه سال آینده در مراسمی و به‌مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی برگزیدگان معرفی می‌شوند.
انتهای پیام
کد مطلب: 280062