داخلی صفحه کردستان خبر
 
​برگزاری مسابقه «انشا نویسی و صبحگاه شهدا» در مدارس کردستان
تاریخ انتشار : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از برگزاری مسابقه «انشانویسی و صبحگاه ویژه شهدای والامقام» در آستانه برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان خبر داد.
 
به گزارش ایثار به نقل از ایکنا کردستان، رشید قربانی، مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: به مناسبت برگزاری کنگره ۵۴۰۰ استان کردستان مسابقه انشا نویسی بین دانش‌آموزان دوره دوم ابتدایی و دوره اول متوسط استان برگزار می‌شود.
وی افزود: واحدهای اداری و آموزشی استان باید ضمن اطلاع رسانی این موضوع به دانش‌آموزان، تا تاریخ بیستم اسفند ماه ۹۷ انشای دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات را به دبیرخانه کمیته دانش آموزی و فرهنگیان ۵۴۰۰ شهید استان ارسال کنند.
قربانی با بیان اینکه به انشاهای برتر جوایزی اهدا و مقرر است پس از بررسی آثار برتر در کتابی چاپ شود، بیان کرد: نامه‌ای به شهید، نقش شهیدان مظلوم استان کردستان در تامین امنیت منطقه و چگونه راه شهیدان را ادامه دهیم، موضوعاتی است که برای مسابقات انشا ابلاغ شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به دیگر اقدامات کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان کنگره ۵۴۰۰ شهید استان نیز اشاره کرد و بیان کرد: در راستای آشنا کردن نسل نوجوان وجوان با فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال روحیه پایداری، مراسم صبحگاه ویژه شهدای والامقام استان با حضور روایت گران دفاع مقدس به ویژه همرزمان شهدا در کلیه مدارس استان برگزار می‌شود.
وی بیان خاطرات در مراسم آغازین و هم چنین برگزاری پرسمان‌های دانش‌آموزی با محوریت نقش شهدا در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، امنیتی، انقلاب اسلامی و امنیت پایدار منطقه را از مهم‌ترین بخش‌های این برنامه عنوان کرد.
انتهای پیام
کد مطلب: 280063