داخلی صفحه کرمان خبر
 
بیش از ۱۳۷۰۰ دیدار با خانواده‌های شهدای کرمان انجام شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با عنوان اینکه ۱۳ هزار و ۷۹۶ مورد دیدار از خانواده شهدا در سال جاری انجام شده است گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ نهال نیز به نام شهدای استان کرمان غرس می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سردار محمدرضا حسنی‌سعدی ظهر روز  13 اسفندماه در جلسه شورای عالی استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با بیان اینکه آخرین جلسه شورا، مهرماه گذشته برگزار شد اظهار داشت: صورت جلسه شورای گذشته هشت مصوبه داشت.
وی با اشاره به اینکه در جلسه قبل مقرر شد دستگاه‌ها 20 درصد از بودجه خود را به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص دهند گفت: تنها 14 دستگاه پاسخ سازمان برنامه و بودجه را دادند و مابقی جوابی ارسال نکردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با بیان اینکه قرار شد که اداره کل فرهنگ و ارشاد المان «آن بیست و سه نفر» را به شهرداری ارائه دهد که این کار انجام شده است افزود: در حال حاضر شهرداری باید این المان را اجرایی و نصب کند.
وی با اشاره به اینکه در فضای مجازی برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت اقداماتی انجام شده است بیان کرد: میانگین مطالب بارگذاری شده در صفحه استانی سایت ماهانه حدود 600 عنوان است.
حسنی‌سعدی با بیان اینکه اطلاعات اولیه 6 هزار و 500 شهید استان در سایت شهیدستان موجود است که در سال گذشته بازدید کننده خارج از کشور هم داشته که پیام گذاشتند افزود: مقرر شد که شهرداری در نامگذاری اماکن و معابر شهر از نام شهدا به‌صورت کلی و به عنوان مثال پل شهدای وحدت استفاده کند.
وی با اشاره به اینکه دیدار مسئولان با خانواده‌های شهدا در حال انجام است یادآور شد: به‌مناسبت برگزاری دومین کنگره شهدای استان از تعداد زیادی از خانواده‌‌های شهدا بازدید شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با عنوان اینکه 13 هزار و 796 مورد دیدار از خانواده شهدا طی سال جاری انجام شده است گفت: این دیدارها تاثیر بسیار زیادی دارد و باعث خوشحالی پدران و مادران شهدا می‌شود.
وی با بیان اینکه 22 اسفند سالروز بزرگداشت شهدا است افزود: در استان کرمان برای بزرگداشت این روز برنامه‌های زیادی پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده است.
حسنی‌سعدی با اشاره به اینکه 22 برنامه از تهران به استان‌ها ابلاغ شده است گفت: در این ایام 6 هزار و 500 نهال نیز به نام شهدا غرس می‌شود.
وی با یادآوری اینکه دفتر اول وصایای شهدا چاپ و رونمایی شده است افزود: از دفتر دوم وصایای شهدای استان کرمان امروز رونمایی می‌شود و دفتر سوم وصایای شهدا نیز در حال چاپ است.
در این جلسه علی سلاجقه معاون فرماندار کرمان با بیان اینکه در فرمانداری کرمان روزهای چهارشنبه هر هفته به بازدید از خانواده شهدا اختصاص یافته است اظهار داشت: کاشت 6 هزار و 500 نهال به نام و یاد شهدای استان کرمان در زمینی به مساحت 30 هکتار انجام می‌شود.
وی اجرای این برنامه را در راستای برنامه‌های کنگره شهدای استان عنوان کرد و گفت: این زمین توسط دهیاری روستای سعیدی تسطیح و آماده‌سازی شده است.
معاون فرماندار کرمان با بیان اینکه سپاه ثارالله همکاری خوبی در اجرای این طرح داشته است افزود: گونه‌های درختی مشخص شدند و طراحی این سایت نیز انجام شده است.
انتهای پیام./
کد مطلب: 281265