داخلی صفحه کرمان خبر
 
یادواره شهدای ورزشکار استان کرمان برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه بالغ بر ۳۶۰ برنامه ورزشی در راستای کنگره شهدای استان کرمان برگزار شد گفت: یادواره شهدای ورزشکار استان ۲۲ اسفند ماه جاری برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدتقی امیری‌خراسانی ظهر روز  13 اسفند در جلسه شورای عالی استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با بیان اینکه در جامعه ورزش و جوانان، قهرمانان واقعی افرادی بودند که مدال آنها پلاکشان بود اظهار داشت: متاسفانه در کرمان مسائل فرهنگی و ورزشی در اولویت‌های اول استان نیست.
وی با اشاره به اینکه بالغ بر 360 برنامه ورزشی در راستای کنگره شهدای استان کرمان برگزار شد گفت: یادواره شهدای ورزشکار استان 22 اسفند ماه جاری برگزار می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه استان کرمان بهشت معادن کشور است اما رسالت اجتماعی این معادن انجام نمی‌شود عنوان کرد: باید یک برنامه مدون داشته باشیم تا بودجه‌های ورزشی در استان به طور هدفمند هزینه شود.
وی با اشاره به اینکه جامعه جوان ما که زیر مجموعه اداره ورزش و جوانان هستند دوران دفاع مقدس را تجربه نکردند گفت: باید با یک روش خاص و برنامه‌ریزی دقیق و مناسب این قشر مهم و اثرگذارجامعه را با فرهنگ ایثار و شهادت و سیره شهدا آشنا کرد.
در این جلسه محمدرضا علیزاده مدیرکل ارشاد استان کرمان با بیان اینکه المان «آن بیست و سه نفر» با همراهی معاونت فرهنگی شهرداری کرمان و توسط یکی از هنرمندان به نام استان طراحی شده است اظهار داشت: در این المان از 23 سرو و زنجیر استفاده شده است و قرار است که نصب آن در اردیبهشت ماه سال آینده انجام شود.
وی با اشاره به اینکه چاپ یکی از کتاب‌های دفتر وصایای شهدا توسط اداره کل ارشاد استان کرمان در حال پیگیری است گفت: امسال با برگزاری کنگره شهدا در استان اتفاقات خوبی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شد که باید حفظ شود.
مدیرکل ارشاد استان کرمان با بیان اینکه 107 برنامه فرهنگی و هنری در راستای برگزاری کنگره شهدای استان اجرایی شده است افزود: مسابقه بزرگ کتابخوانی آسمانی‌ها نیز از برنامه‌های کنگره شهدا است که آمادگی داریم بخش اهدای جوایز و اختتامیه آن را در روز 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا برگزار شود.
در جلسه شورای عالی استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کرمان، از دفتر دوم وصایای شهدای استان کرمان رونمایی شد.
انتهای پیام./
کد مطلب: 281272
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور