داخلی صفحه کرمان خبر
 
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان:
باید کارهای ماندگار در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان گفت: باید کارهای مهم تر، اساسی تر و ماندگارتر در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شود تا نسل جوان با مبانی انقلاب رابطه خوبی برقرار کند.
 
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدصادق بصیری"روز ۱۳ اسفند در جلسه شورای استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تأکید بر لزوم برگزاری منظم این جلسات و ابراز گلایه از عدم حضور بعضی از اعضاء اظهار کرد: گرچه باید وظیفه خود را نسبت به شهدا انجام دهیم اما سخنان مقام معظم رهبری در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای استان، رسالت ما کرمانی ها را سنگین تر کرد.

وی افزود: تاریخ گواه علاقه مندی و حضور کرمانی ها در صحنه است لذا این جلسه با جدیت و حضور و علاقه بیشتر تشکبل شود‌ و هر کدام از دستگاه ها باید یک رابط در سطح معاون به این شورا معرفی می کردند و کارگروه های تخصصی شکل می گرفت.

بصیری با اشاره به اینکه بانک جامع هماهنگی ایثار و شهادت استان  باید ایجاد شود، تصریح کرد: باید ۲۰ درصد از اعتبارات فرهنگی دستگاه ها به موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص یابد.

وی بیان کرد: انجام وظایف ذاتی دستگاه ها، نفی کننده وظایفی که در این شورا بر عهده آنها گذاشته می شود، نیست و نباید موازی کاری انجام شود و اینکه دستگاهی بگوید ۲۰ درصد را در اداره خودم در این راستا هزینه می کنم خیلی قابل قبول نیست بلکه باید آن فعالیت ها در شورا بررسی و با همفکری کارهای قوی تری انجام شود.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان با تأکید بر اینکه باید اهتمام بیشتری نسبت روز بزرگداشت شهدا داشت و با شکوه هر چه بهتری به ویژه با توجه به برگزاری کنگره شهداء صورت بگیرد افزود: آمادگی خوبی برای بزرگداشت این روز وجود دارد.

وی بیان کرد: باید کارهای مهم تر، اساسی تر و ماندگارتر در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شود تا نسل جوان با مبانی انقلاب رابطه خوبی برقرار کند.

بصیری گفت: امروز سیل بنیان کن تبلیغات دشمن در فضای مجازی خانواده ها را در معرض آسیب قرار داده که نباید از این موضوع غفلت کرد.

وی انجام فعالیت هایی که منجر به جریان اثرگذار در حوزه ایثار و شهادت شود را مورد تأکید قرار داد و افزود: کنگره ادبیات پایداری در استان نمونه ای از این فعالیت هاست.

بصیری تصریح کرد: باید با بالابردن سطح مطالعاتی و فرهنگ عمومی جوانان قشر خاکستری را تبدیل به قشری مطمئن، آماده، پا به رکاب و علاقه مند به این ارزش ها کرد و این آن چیزی است که باید در این جلسات اتفاق بیفتد.

بصیری به صراحت اعلام کرد: نگران اعتبارات و پشتیبانی ها نباشید ما کمک های مختلف را در راستای ترویج این موضوع بسیج می کنیم.

وی در خصوص نصب المان های مرتبط با شهدا تأکید کرد: قبل از اجرا حتماً به رؤیت کارشناسان و اساتید دانشکده هنر برسد تا نگاه اصلاحی و نظارتی در آن لحاظ شود.

انتهای پیام./
کد مطلب: 281294
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور