داخلی صفحه کردستان خبر
 
​مطالعه وصیت‌نامه شهدا زمینه‌ساز شناخت و ادامه راه آن‌ها می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۴
رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان گفت: اگر ما نیز بخواهیم در دنیا و آخرت سعادت‌مند شویم باید راه شهدا را بشناسیم و بهترین راه شناخت رفتار و اخلاق شهدا، مطالعه وصیت‌نامه‌های آنهاست که امام بزگوار نیز بارها به خوندن وصیت‌نامه شهدا سفارش می‌کرد.
 
به گزارش ایثار به نقل از  ایکنای کردستان، حجت‌الاسلام محمدعلی عظیمی، در مراسم اختتامیه یادواره شهدای دانش‌آموز که در نمازخانه هنرستان بعثت برگزار شد،  اظهار کرد: ارزش نهادن به مقام شهید ثواب شهادت را دارد و موجب می‌شود راه شهدا در جامعه نهادینه شود.
وی با تأکید بر ادامه دادن به راه شهدا افزود: اگر ما نیز بخواهیم در دنیا و آخرت سعادت‌مند شویم باید راه شهدا را بشناسیم و بهترین راه شناخت رفتار و اخلاق شهدا، مطالعه وصیت‌نامه‌های آنهاست که امام بزگوار نیز بارها به خوندن وصیت‌نامه شهدا سفارش می‌کرد.
حجت‌الاسلام عظیمی بیان کرد: ما باید خودمان را مدیون خون شهدا بدانیم و چگونه باید این دین را ادا کنیم، باید وصیت‌نامه شهدا را مطالعه کنیم، آنچه به ما توصیه کردند انجام تکلیف الهی است.
وی اعلام کرد: شهادت چیزی نیست که گهنه شود مقام شهید همیشه زنده است گذشت زمان ار ارزش آن چیزی کم نمی‌کند در این دنیای مدرنیته و تکنولوژی کم شده اصلی انسان‌ها معنویت است و بهترین معلم معنویت شهدا هستند
رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان با اشاره به اینکه شهدا خود نیز معنویت و ادب را از قرآن آموخته بودن، یادآور شد: شما دانش‌آموزان می‌توانید شهدا را الگوی زندگی خود قرار دهید، با شهدا مأنوس باشید تا در تمام مراحل زندگی از برکات وجودی شهید بهره‌مند شوید.
کد مطلب: 282060