1200 وصیت نامه شهید در خراسان جنوبی گردآوری شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۴
بیرجند - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: تاکنون یکهزار و 200 وصیت نامه از شهدای استان جمع آوری و طبقه بندی شده است.
1200 وصیت نامه شهید در خراسان جنوبی گردآوری شد
 
به گزارش ایرنا حجت الاسلام تقی عزیزی روز شنبه در نشست خبری افزود: براساس پیگیری ها تاکنون وصیت نامه شهدایی که فامیلی آنها با الف آغاز می شود، تکمیل شده و در صورت تامین اعتبار از استانداری بقیه در تیراژ بالای 500 عدد در مرحله اول به چاپ خواهد رسید.
وی اظهار داشت: یکی از مهمترین راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جمع آوری و نشر آثار و وصایای شهدا است که در این راستا 20 عنوان کتاب از وصایا با موضوعات حجاب، امر به معروف و نهی از منکر، اسلام، اخلاق، نماز، جهاد و جنگ در تیراژ پایین منتشر شده و در صورت تامین اعتبار در تیراژ بالاتر به چاپ خواهد رسید.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: با توجه به فرارسیدن 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید، به همین مناسبت همایش گرامیداشت روز شهدا در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار می شود.
وی بیان کرد: در این همایش تعدادی از خانواده های شهدا و ایثارگران حضور خواهند داشت و تجلیل از خانواده و خدام شهدا و ایثارگران از مهمترین برنامه های این روز است.
عزیزی ادامه داد: با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش هنر در این مهم اجتناب ناپذیر است که هنرمندان با تولید آثار فاخر باید نقش شهدا را در امنیت، آسایش و عزت ایران اسلامی تبیین کنند.
وی برگزاری مسابقات انشانویسی در مدارس استان را از دیگر برنامه های روز گرامیداشت شهدا ذکر و تصریح کرد: 22 دانش آموز دارای اثر برتر تجلیل می شوند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی غبارروبی مزار شهدا، تقویت طرح سپاس، فعالیت در فضای مجازی و طرح نهالکاری هر شهید یک کاشت درخت را از دیگر برنامه های بزرگداشت روز شهدا بیان کرد.
وی از فعالیت مضاعف موسسه پیام آوران ایثار در این مدت خبر داد و گفت: پیام آوران ایثار با حضور در دانشگاه ها، مدارس و مساجد با بیان خاطرات بر اهمیت این روز خواهند افزود.
خراسان جنوبی دارای 2 هزار شهید، سه هزار و 500 جانباز و 230 آزاده است.
به گزارش ایرنا 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) در سال 1358، روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است.
پس از درخواست مسئولان نهادهای ایثارگری و تایید مقام معظم رهبری در سال 1381 با تجمیع بنیاد شهید انقلاب اسلامی، سازمان امور جانبازان و ستاد رسیدگی به امور آزادگان در ساختاری یکپارچه بنیاد شهید و امور ایثارگران شکل گرفت.
3215*3028

انتهای پیام /*
کد مطلب: 282087