داخلی صفحه قم خبر
 
امام جمعه قم:​سنت خدمت به خاندان شهدا را باید از اهل بیت(ع) فرا گرفت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
امام جمعه قم د رآستانه روز بزرگداشت شهدا در دیدار با مدیر کل و کارکنان بنیاد شهید وامور ایثارگران گفت: رسول خدا (ص) و اهل بیت (ع) الگوی خدمت به خانواده معظم شهدا هستند، سنت و روش خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران را باید از ایشان فرا گرفت.
امام جمعه قم:​سنت خدمت به خاندان شهدا را باید از اهل بیت(ع) فرا گرفت
 
به گزارش ایثار واحد استان قم، آیت الله سعیدی به برخورد رسول خدا (ص) و حضور ایشان در منزل شهدا  اشاره کرد و افزود: رسول گرامی اسلام در جایگاه رهبر امت اسلام است و وقتی جناب جعفر به شهادت می رسد حضرت در منزل ایشان حاضر می شوند و فرزندانشان را اکرام می کنند و از دخترشان می خواهند تا خانواده شهید را حمایت نماید.
وی ادامه داد: خانواده شهدا و ایثارگران با خدا معامله کرده اند و اغلب کم توقع  و یا بی توقع هستند،  خدمت  به ایشان با صبر و  بردباری و خوش رویی و حفظ کرامت ایشان وظیفه  ای است سنگین که بر دوش خادمان شهدا  نهاده شده است .
وی ادامه داد: تکریم این خانواده ها که سرمایه های نظام اسلامی هستند اگر با اخلاص و خوشرویی صورت گیرد  با اجر عظیم نیز همراه است.
وی اضافه کرد: اکنون در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، ملت ایران به ویژه خانواده معظم شهدا که از ظرفیت های مهم و پشتوانه این نظام و انقلاب هستند، پای  انقلاب  ایستاده اند.
مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم در این جلسه گفت: خدمت به خانواده شهدا مایه افتخار خادمان به ایشان است تلاش داشتیم تا در راستای خدمت به این عزیزان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال پیام شهدا گام برداریم.
سردار سید جواد هاشمی افزود: در این راستا وصایای شهدا به سه زبان در سطح شهر به همراه تصاویر شهدا نصب گردید، در قالب طرح سپاس و تکریم خاندان شهدا و ایثارگران از ابتدای امسال بیش از 8000دیدار با ایشان انجام شده است.
وی ادامه داد: ارایه خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در حوزه های فرهنگی، اردوهای مشهد مقدس در سالجاری برای 420 نفر ، پوشش بیمه ای و اجرای طرح پایش سلامت در راستای حفظ سلامت و درمان جامعه ایثارگر به ویژه والدین معظم شهدا از جمله فعالیت های بنیاد می باشد.
کد مطلب: 282204