داخلی صفحه بوشهر خبر
 
سومین یادواره ۶۰ شهید دلوار برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۱
امام‌جمعه دلوار گفت: در ۸ سال دفاع مقدس مردم استعمار و استکبارستیز نقش مهمی در جبهه‌های نبرد داشتند که در این راستا سومین یادواره ۶۰ شهید دلوار تنگستان با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران برگزار می‌شود.
سومین یادواره ۶۰ شهید دلوار برگزار می‌شود
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام زاهد دوست در نشست بررسی برگزاری یادواره شهدای دلوار یکی از مهم‌ترین ضروریات جامعه امروزی را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و اظهار داشت: آشنایی نسل جوان بافرهنگ ناب و نورانی ایثار و شهادت از ضروریات است که باید همه متولیان امورات فرهنگی در این راستا تلاش و جدیت داشته باشند.
امام‌جمعه دلوار، برگزاری محافل معنوی یادواره شهدا را یک رویداد مهم فرهنگی دانست و تصریح کرد: از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین ابزار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یادواره شهدا است که ضرورت دارد تا با برگزاری این محافل معنوی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارزشی با محتوا این فرهنگ را بیش‌ازپیش در جامعه ترویج کرد.
حجت‌الاسلام زاهد دوست از برگزاری سومین یادواره 60 شهید دلوار تنگستان خبر داد و بیان کرد: در 8 سال دفاع مقدس مردم استعمار و استکبارستیز نقش مهمی در جبهه‌های نبرد داشتند که در این راستا سومین یادواره 60 شهید دلوار تنگستان با حضور سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
وی بابیان اینکه این یادواره روز پنج‌شنبه 23 اسفندماه برگزاری می‌شود خاطرنشان کرد: این محفل معنوی در روز یادشده بعد از نماز مغرب و عشاء و در جوار مرقد مطهر شهدای گمنام در پارک کوثر شهر دلوار با حضور مردم مؤمن و انقلابی بخش دلوار و مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و با حضور و اجرای گروه فرهنگی تبلیغی مبشران از شهر مقدس قم برگزار می‌شود.
امام‌جمعه دلوار بابیان اینکه دلوار نماد مبارزه با استعمار است خاطرنشان کرد: سردار بزرگ مبارزه با استعمار شهید رئیس‌علی دلوار نام پرآوازه‌ای دارد که این شهید چنان درسی به استعمار داد که تا همیشه تاریخ در اذهان زنده است.
زاهد دوست بیان کرد: امیدوارم بتوانیم در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی و ایام معنوی ماه رجب ذره‌ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی و رشادت‌های شهدای والامقام را تبیین و ارج گذاریم.
وی تصریح کرد: مردم مقاوم بخش دلوار همچنان که در طول تاریخ ایثار و رشادت و مجاهدت‌های خود را به اثبات رسانیده‌اند در تاریخ انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نیز با تقدیم 60 شهید دین خود را به انقلاب و نظام اسلامی ادا کرده که این نشان از اوج ایمان و اخلاص و وفاداری آنان به اسلام و انقلاب اسلامی است.
امام‌جمعه دلوار خاطرنشان کرد: این دیار سابقه بیش از دو قرن حماسه و مقاومت دارد و سردار شهید رئیس‌علی دلواری مایه فخر و مباهات مردم دیار ماست که نه‌تنها در سطح استان بلکه از شهدای شاخص عرصه ملی به شمار می‌رود و همچنین مفتخریم که نخستین شهید مدافع حرم استان شهید محمد احمدی جوان هم از دیار حماسه‌آفرین دلوار است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 282497