نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:
زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و توجه به راهیان نور ضرورت دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در یادواره 54 شهید مسجد عباسیه تبریز بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا تاکید کرد.
 
به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام  سیدمحمد علی آل هاشم با بیان اینکه عده ای می گویند چرا باید هر ساله برای شهدا مراسم بگیریم، افزود: شهدا موجب اقتدار و عزت کشورمان هستند، پس ضرورت دارد یاد و نام شهدا را زنده نگه داریم تا رشادت ها، فداکاریها و ایثار آنها از یادمان نرود .
وی ادامه داد: اگر به حادثه عظیم عاشورا و حرکت تاریخی امام حسین(ع) هم توجه کنیم می بینیم که زنده ماندن این قیام نیز به برکت تکرار عزاداری های عاشورا و دهه محرم است چون اگر تکرار نمی شد از یادها نیز پاک می شد بنابراین در قبال ایثار و فداکاریهای شهدا و جانبازانمان باید بنحو احسن حق مطلب را بجا بیاوریم . 
حجت الاسلام آل هاشم خطاب به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در مورد انتشار وصیت نامه شهدا و انتقال ایثار و از جان گذشتگی های شهدا به نسل جدید، یادآور شد: جانبارزان و رزمندگان دفاع مقدس بهترین روایتگران آن دوران هستند چراکه در آن حضور داشته و بواسطه آن ها بهتر می شود فداکاری ها و ایثار رزمندگان و شهدا را به نسل جوان و نوجوان انتقال داد چون بر مبنای واقعیات و دور از تحریف و کاری بسیار مهم و باارزش است. 
وی اظهار داشت: باید بحث راهیان نور را جدی بگیرید و فرهنگ دفاع مقدس را ترویج کنید، چون بهترین موقع است تا همگی علی الخصوص جوانان عزیز مناطق عملیاتی دفاع مقدس که قدم به قدم آن جای پا شهداست و مرکز فداکاری و ایثار را از نزدیک زیارت کنند، چون اگر از این مناطق دیدن کنند قطعآ ارزش های دفاع مقدس را زیر سوال نخواهند برد و خواهند فهمید که این امنیت موجود و پایدار توسط چه رزمندگان صبور و مقاومی بدست آمده است. 
وی اضافه کرد: مقداری صبر و حوصله خودمان را بیشتر کنیم و هنگامی که مشکلات به ما غلبه می کند یاد شهیدان را نیز زنده کنیم چون این عزیزان در روزهای سخت رفته و جان عزیز خود را تقدیم کرده اند.
http://basijnews.ir/fa/news/9118518/
کد مطلب: 282501
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...