داخلی صفحه بوشهر خبر
 
نقطه مشترک وصیت‌نامه‌های شهدا تأکید بر ولایتمداری است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۰
عضو هیئت‌امنای موسسه روایت سیره شهدا گفت: نقطه مشترک وصیت‌نامه‌های شهدا تأکید بر ولایتمداری است.
نقطه مشترک وصیت‌نامه‌های شهدا تأکید بر ولایتمداری است
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از خبرنگار مهر؛ حجت‌الاسلام حسین جوشقانیان در یادواره ۶۲ شهید بخش آب پخش اظهار داشت: همه ما باید راه و رسم شهدا را بیاموزیم و در مسیر ترسیم‌شده از سوی شهدا حرکت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: شهدا هیچ‌گاه اجازه ندادند که کلام امام روی زمین بماند و با تمام توان خود در مسیر تحقق دستورات امام حرکت کردند و جان خود را در این مسیر گذاشتند و امروز نیز ما وظیفه‌داریم که این راه و مسیر را ادامه دهیم.
جوشقانیان تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس همه این کشورهای ۵ + ۱ در مقابل ما ایستادند و در زمین و آسمان شاهد تجهیزاتی بودیم که از سوی آن‌ها به عراق داده‌شده بود ولی نتوانستند یک وجب از خاک ما را تسخیر کنند.
وی با اشاره به اینکه خواست خدا این بود که ایران اسلامی پیروز شود، ادامه داد: خداوند در همه عرصه‌ها یار و یاور ما بود و میزان قدرت ما به میزان اتصال به خداوند بستگی دارد نه به میزان تجهیزات و امکانات و نفرات.
عضو هیئت‌امنای مؤسسه روایت سیره شهدا تأکید کرد: دشمنان اعلام کردند که نظام جمهوری اسلامی ایران ۴۰ سالگی خود را نمی‌بیند ولی دیدیم که با حضور مردم جشن سالگی انقلاب باشکوه بی‌نظیری برگزار شد.
وی ایمان و ولایتمداری را رمز پیروزی دانست و افزود: با همین روحیه در عرصه‌های مختلف ازجمله در عرصه سیاسی، عرصه اقتصادی و عرصه دیپلماسی نیز می‌توانیم به پیروزی برسیم و باید دوز ولایتمداری و ایمان بالاتر برود.
جوشقانیان بابیان اینکه نقطه مشترک وصیت‌نامه‌های شهدا تأکید بر ولایتمداری است، اضافه کرد: برای داشتن عظمت و اقتدار باید باایمان به خدا در مسیر ولایتمداری حرکت کنیم و مؤلفه سوم داشتن روحیه جهادی است.
وی به شکست‌های متعدد آمریکایی‌ها در مقابل ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: در قضایای سوریه همه دشمنان متحد شدند که بشار اسد باید برود ولی همه آن‌ها شکست خوردند و به دستاوردی نرسیدند.
غلامرضا وفایی دبیر یادواره شهدای بخش آب پخش نیز در این مراسم اظهار داشت: هرچه داریم به برکت خون شهدا است و امنیت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت خون این شهدا حاصل‌شده است.
وی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته برای آماده‌سازی محل برگزاری یادواره شهدای بخش آب پخش خاطرنشان کرد: فضای جایگاه، و محل برگزاری این یادواره شبیه فضا و حال و هوای دفاع مقدس طراحی‌شده است.
محل برگزاری یادواره شهدای آب پخش با استفاده از المان‌های دوران دفاع مقدس انجام‌شده بود و پل شناور به‌عنوان نماد عملیات آبی و خاکی، تنه‌های نخل خرما به‌عنوان نماد ایستادگی و مقاومت، حفر کانال‌هایی با ارتفاع دو متر و ساخت میدان مین ایجادشده بود.
برگزاری مهمانی لاله‌ها با حضور شهید گمنام، مداحی، اجرای نمایش و سرود از دیگر بخش‌های این یادواره بود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 282506