ششمین کنگره ملی روز بزرگداشت شهدا برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری ششمین کنگره ملی روز بزرگداشت شهدا و تجلیل از جمعی از خانواده‌های معظم شهدا خبر داد.
ششمین کنگره ملی روز بزرگداشت شهدا برگزار می‌شود
 
به گزارش «ایثار»، اسکندر یارنسب با اشاره به پیش‌رو بودن روز بزرگداشت شهدا، گفت: بنیاد شهید در 22 اسفند سال 1358 به دستور امام خمینی (ره) تأسیس شد و این روز در سال 1383 با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان «روز بزرگداشت شهدا» نام‌گذاری و وارد تقویم رسمی کشورمان شد.
وی افزود: از سال 1392 تا امروز برنامه‌های مرتبط با گرامی‌داشت این روز به شکل منسجم و گسترده در حال برگزاری است و امسال نیز به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، این برنامه‌ها عملاً از تاریخ 12 بهمن آغاز شد و تاکنون برنامه‌های مختلفی در این راستا برگزار شده و در 2 هفته گذشته نیز برنامه‌هایی چون جشن شمیم کوثر، مهمانی لاله‌ها، جایزه ملی ایثار، جشنواره رسم سرخ، آیین اهتزاز پرچم و کاشت درخت با نام شهدا برگزار شده است.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه آخرین برنامه در راستای گرامی‌داشت روز بزرگداشت شهدا در روز 22 اسفند برگزار می‌شود، افزود: تاکنون 4 کنگره ملی روز بزرگداشت شهدا با حضور و سخنرانی رییس جمهوری محترم و 1 دوره از این کنگره با حضور و سخنرانی رییس دفتر مقام معظم رهبری برگزار شده است و ششمین کنگره ملی روز بزرگداشت شهدا نیز روز 22 اسفندماه سال جاری با حضور و سخنرانی دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، جمعی از مقامات کشوری و لشگری و خانواده‌های معظم شهدا برگزار می‌شود.
یارنسب ادامه داد: در این کنگره از 22 نفر از خانواده‌های معظم شهدا به نمایندگی از تمام شهدایی که برای حفظ و اقتدار انقلاب اسلامی خون پاک خود را اهدا کردند با تقدیم لوح و تندیس تقدیر و تجلیل خواهد شد. همچنین 3 قطعه هنری نیز در این کنگره توسط گروه‌های هنرمندان برای حاضران اجرا می‌شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 282580