یادواره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز گندمان برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۶
یادواره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز شهر گندمان با حضور امام جمعه شهر گندمان، رئیس بنیاد شهرستان بروجن، فرمانده سپاه ناحیه، معاون آموزش و پرورش استان، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، فرهنگیان و آحاد مردم برگزار شد.
 
به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری؛ یادواره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز شهر گندمان با حضور امام جمعه شهر گندمان، رئیس بنیاد شهرستان بروجن، فرمانده سپاه ناحیه، معاون آموزش و پرورش استان، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، فرهنگیان و آحاد مردم در سالن محبوبه عظیمی شهر گندمان برگزار شد.

مرتضی ارشادی معاون سواد آموزی  آموزش و پرورش استان در حاشیه این مراسم بابیان اینکه معلمان، دانش آموزان و جوانان نقش عظیمی را در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کردند گفت: اگر از سال 1342 که امام مظلومانه تبعید شدند، آمار و تعداد شهدا را تا هشت سال دفاع مقدس بررسی کنیم، نقش فرهنگیان و دانش آموزان و جوانان و دانشجویان نقش برجسته است و تعداد شهدای دانش‌آموز و فرهنگی استان هم نشان از نقش اساسی این قشر آینده‌ساز در انقلاب اسلامی دارد.

وی بابیان اینکه شهدا و خانواده آنان خیلی خوب به وظیفه خود عمل کردند، اظهار داشت: ما امروز مدیون شهدا و خانواده معزز آن‌ها هستیم زیرا شهدا و امام به ما عزت و سربلندی دادند و امروز وظیفه ما به عنوان خادمین ملت، خدمت به خانواده شهدا، ملت شریف ایران و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین خسروی امام جمعه گندمان نیز در ادامه خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت عبارت است از افکار، اعتقادات، ارزش‌ها و دل‌بستگی‌هایی که در جریان انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس در میان جوانان ما بارور شد و تجلی یافت.

خسروی امام جمعه گندمان زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا را فراتر از وظیفه بلکه یک تکلیف دانست و تصریح کرد: باید نسبت به انجام این رسالت مهم اهتمام داشته باشیم، چراکه خود این عمل باعث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه خواهد شد و با توجه به وجود این شرایط که دشمنان درصدد بیگانه ساختن جوانان و نوجوانان با هویت اسلامی و ملی‌شان هستند باید با برگزاری مراسم و برنامه‌های مختلف که یادواره شهدا یکی از آن‌ها است جوانان را باارزش‌های اسلامی و دفاع مقدس آشنا کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 282719