ارسال ۷۰۰۰ اثر به جشنواره «نامه‌ای به یک شهید» در گیلان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۵
مدیر کل بنیاد گیلان از ارسال هفت هزار اثر به جشنواره «نامه‌ای به یک شهید» در گیلان خبر داد و گفت:‌ امسال سومین دوره برگزاری جشنواره مذکور است و ۴۰ اثر انتخاب شده است.
ارسال ۷۰۰۰ اثر به جشنواره «نامه‌ای به یک شهید» در گیلان
 
به گزارش «ایثار»، عبدالله پاکاری روز سه شنبه، 21 اسفندماه در آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی و ادبی «نامه‌ای به یک شهید» و تجلیل از برگزیدگان مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی ویژه دانش‌آموزان مدارس شاهد و ایثارگر استان که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان برگزار شد، اظهار کرد: بنیاد شهید با درایت و دوراندیشی امام راحل و به منظور رسیدگی به خاندان معظم شهدا و ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در 22 اسفندماه سال 58 تاسیس شد.
وی با بیان اینکه در زمان تاسیس بنیاد شهید کسی هشت‌سال دفاع مقدس را پیش‌بینی نکرده بود، گفت:‌ نمی‌دانستیم در فرایند تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران چه فراز و نشیب‌ها و آفت‌ها و فتنه‌ها و توطئه‌ها و دسیسه‌هایی پیش روی انقلاب است که این موضوع درایت امام خمینی(ره) را در صدور این فرمان نشان می‌دهد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به نقش اثرگذار فرهنگ ایثار و شهادت در تکوین، شکوفایی، تکامل و حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام و انقلاب، تصریح کرد:‌ سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از سال 83 با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شد و از سال 92 برنامه‌های مدونی در این روز انجام می‌گیرد و در جامعه نهادینه شده است.
پاکاری دوران کودکی و نوجوانی را بهترین دوران برای تقویت بنیه اعتقادی و ایدئولوژی دانست و ادامه داد: اگر می‌خواهیم نسل جوان ما به عنوان آینده‌سازان مملکت، فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه خود قرار دهند و با این پشتوانه معنوی در عرصه‌های علمی و فرهنگی و اجتماعی و اجرایی نقش‌آفرینی کنند، باید فعالیت‌های فرهنگی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را جدی بگیریم.
این مقام مسئول از ارسال هفت هزار اثر به جشنواره مذکور خبر داد و گفت:‌ امسال سومین دوره برگزاری جشنواره «نامه‌ای به یک شهید» است و 40 اثر را انتخاب کردیم.در نخستین دوره سه اثر و در دومین دوره 10 اثر از گیلان مقام کشوری آوردند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 282934