آئین اهتزاز و تعویض پرچم گلزار شهدای یاسوج برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷
آئین اهتزاز و تعویض پرچم و گلباران گلزار شهدای شهر یاسوج صبح امروز به مناسبت روز بزرگداشت شهدا با حضور مدیرکل بنیاد کهگیلویه وبویراحمد، جانشین سپاه فتح و جمعی از مدیران و مسئولان بنیاد و خانواده‌های معظم شهدا در یاسوج برگزار شد.
آئین اهتزاز و تعویض پرچم گلزار شهدای یاسوج برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، سید منصور موسوی مدیرکل بنیاد استان کهگیلویه و بویر احمد در حاشیه این مراسم در گفتگو با ایثار استان، با اشاره به جایگاه و مقام شهدا در نزد خداوند و مردم گفت: تکریم شهدا از وظایف جامعه نسبت به ایثارگری آن‌ها است.
موسوی بیان اینکه شهدا نیازی به تکریم ما ندارند، خاطرنشان کرد: جامعه برای حفظ و بقای خود نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی با بیان اینکه ۱۵ درصد از شهدا در اسفند ماه به شهادت رسیده‌اند، گفت: به این مناسبت، ۲۲ اسفند توسط شورای انقلاب فرهنگی در سال ۸۳ به نام روز شهید نام‌گذاری شد.
همچنین مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد در مراسم کاشت نهال که به یاد شهدای استان برگزار شد، گفت: تمام دستاوردهای انقلاب اسلامی و فضای آرام و امن امروزمان بی‌شک مدیون از خود گذشتگی شهدا و فداکاری‌های تمام ایثارگران است.
وی با بیان اینکه شهیدان به معنای واقعی مقرب درگاه الهی هستند، افزود: اگر در مناسبت‌ها و مراسم گوناگون از شهدا یاد می‌کنیم و در برابر عظمت کار آن‌ها به خود نهیب می‌زنیم به این دلیل است که در برابر بزرگی کارهای آنان مدیون هستیم و کمترین وظیفه ما در قبال آن‌ها زنده نگاه‌ داشتن یادشان است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 282938