تداوم راه شهدا ضامن اقتدار و عزت نظام اسلامی است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
مراغه - ایرنا - امام جمعه عجب شیر گفت: تداوم راه و مسیر شهدا، اقتدار و عزت هرچه بیشتر نظام را تضمین می کند.
 
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمود شربیانی روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت شهدا در امام زاده داود و شهدای گمنام این شهرستان افزود: همه ما مدیون شهدا هستیم و آسایش و آرامش امروز ما در نتیجه مجاهدت و پایمردی شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی است و تحقق اهداف و آرمان های نظام در گرو زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان و تبعیت از ولایت فقیه است.

وی اظهار داشت: خانواده هایی که شهید داده اند برای دفاع از انقلاب اسلامی پیشتاز بوده و عاشق رهبر معظم انقلاب و پایبند به نظام جمهوری اسلامی ایران بودند.

وی با بیان اینکه باید همیشه و در همه حال قدردان خانواده های شهدا و ایثارگران بود، تصریح کرد: این خانواده ها، عزیزان و نور چشم های خود را برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه های حق علیه باطل فرستادند تا دشمن نتواند به کشور، نظام و انقلاب تعدی و دست درازی کند.

شربیانی گفت: باید توجه داشت اگر ملتی در راه حفظ و تقویت دستاوردهای فرهنگی خود قدم نگذارد، قطعا با شکست سنگینی مواجه خواهد شد از این رو ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و روز شهدا فرصتی مغتنم برای معرفی شهدای هشت سال دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت به‌ شمار می‌ رود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی بر پایه همین مبانی و اصول است ادامه داد: شهادت بزرگ ترین افتخاری است که در نظام اسلامی همیشه به آن تاکید شده و از آن نیز به عنوان یکی از سرمایه های ارزشمند و گرانقدر یاد می شود. 

در این آیین مزار شهدا غبارروبی، گلباران و عطر افشانی شد.

شهرستان عجب شیر در جریان انقلاب اسلامی 230 شهید گلگون کفن و 409 نفر جانباز سرافراز تقدیم کرده است.

3077/7485
انتهای پیام /* 
کد مطلب: 283108
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...