امام جمعه تبریز بر رسیدگی به مشکلات خانواده شهدا تاکید کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶
تبریز- ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه افتخار و احترام جمهوری اسلامی ایران در دورترین نقاط دنیا، به برکت خون پاک شهداست، گفت: باید به مشکلات خانواده شهدا توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
 
حجت‌الاسلام سید محمد علی آل‌هاشم روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز شهدا در گلزار شهدای وادی رحمت، اظهار داشت: اگر امروز مسئولان کشور در عرصه‌های بین المللی با اقتدار حاضر شده و مقتدرانه در برابر دشمنان حرف می‌زنند، به برکت خون شهداست، از این رو باید قدردان مجاهدت شهدا بوده و نگذاریم خون شهدا هدر برود. 

وی اضافه کرد: عمل کردن به وصیت شهدا بهترین نوع گرامیداشت یاد شهداست و عمل به وصیت شهدا از جمله وظایف ما در قبال شهداست. 

وی با تاکید بر این‌که باید مراقب باشیم حرکات و رفتار ما باعث به هدر رفتن خون شهدا نشود، افزود: هرچند مشکلات اقتصادی و معیشتی وجود دارد، اما باید به گونه‌ای حرکت نکنیم که شهدا از ما ناراضی شده و بهانه دست دشمنان بدهیم. 

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این‌که آذربایجان‌شرقی در دوران دفاع مقدس، 10 هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است، افزود: امروز همه وظیفه داریم به کلام و پیام شهدا عمل کنیم.

وی گفت: برگزاری صرف مراسم برای گرامیداشت شهدا کفایت نمی‌کند و باید مسیرشان را تداوم داده و وصیت‌شان را عمل کنیم . 

امام جمعه تبریز گفت: ساماندهی مزار شهدا به همان شکلی که مقام معظم رهبری فرموده‌اند، انجام شده و این مزار مطهر با سبک گذشته ساماندهی شود. 

امروز مراسم بزرگداشت روز شهدا با حضور جمعی از مسئولان و مردم در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار شده و در پایان، قبور مطهر شهدا، غباروبی و عطرافشانی شد.

22 اسفند در تقویم کشورمان روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است.
3071

انتهای پیام /* 
کد مطلب: 283112