داخلی صفحه بوشهر خبر
 
سخنرانی مدیرکل بنیاد بوشهر پیش از خطبه‌های نماز جمعه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا و سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیرکل بنیاد بوشهر پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته سخنرانی کرد.
سخنرانی مدیرکل بنیاد بوشهر پیش از خطبه‌های نماز جمعه
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری گفت: بنیاد شهید انقلاب اسلامی در 22 اسفند 1358 و به‌فرمان امام راحل (ره) به‌منظور تکریم مقام شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های معزز آنان تأسیس یافت و سپس در پی موافقت مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و طبق مصوبه شورای عالی اداری به تاریخ 19 اردیبهشت سال 1383، با تجمیع نهادهای ایثارگری بنیاد شهید انقلاب اسلامی، سازمان جانبازان و ستاد امور آزادگان در ساختاری یکپارچه در بدنه‌ی دولت، بنیاد شهید و امور ایثارگران در ساختار فعلی شکل گرفت.
وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار و استحکام نظام مقدس اسلامی اگرچه مرهون تلاش‌های ملّت بزرگ و شریف ایران بوده و هست لیکن بی‌گمان شهدا و ایثارگران مکرّم، نقشی خاص و برجسته در این امر داشته و همچنان دارند.
مدیرکل بنیاد بوشهر خاطرنشان کرد: بر همین اساس و به‌فرمان امام راحل، رسیدگی کامل به خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران در تمامی امور فرهنگی، درمانی، اشتغال، امور قضائی و تسهیلات رفاهی، مالی و معیشتی بر عهده‌ی بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
وی تصریح کرد: پرداختن به اموری چون احیاء، حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه،‌ زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهیدان انقلاب اسلامی و تلاش برای استفاده از امکانات عمومی جامعه و نظام در جهت اشاعه و ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت از دیگر وظایف ذاتی بنیاد است.
حجت‌الاسلام تشکری یادآور شد: شهدا حسینی وار رفتند تا ما بازماندگان، در مسیر حق پایدار بمانیم و راه پاک آزادگی و بندگی را ادامه دهیم. ما امروز آمده‌ایم با شهدا عهد و پیمان مجدد ببندیم و قدردان زحمات آن‌ها باشیم. این عزیزان بودند که با تقدیم جان خود نقش‌آفرینی بزرگی داشتند. باید بکوشیم که این راه را ادامه دهیم و این فرهنگ را صیانت بخشیم. باید نقشی را ایفا کنیم که حضرت زینب (س) ایفا کرد. باید مروجین این فرهنگ باشیم و به وصیت‌نامه‌های شهدا عمل کنیم.
گفتنی است در بین نمازهای جمعه این هفته از زهرا بنیادی همسر شهید والامقام «هدایت احمدنیا»، محمدجواد فرامرزی فرزند شهید والامقام «خداکرم فرامرزی»، غلام رضا هاشمی پدر شهید والامقام «عبدالمحمد هاشمی» و جانباز سرافراز «رضا دوان علامه زاده» تجلیل شد.انتهای پیام/
کد مطلب: 283280