شهدای والامقام رهروان راه مولای متقیان هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در مراسم جشن پدران آسمانی (شهرستان شیروان) گفت: شهدای والامقام به‌نوعی رهروان راه مولای متقیان هستند و امروزه سعی شده تا برنامه‌هایی درشان و منزلت شهدا برگزار شود.
شهدای والامقام  رهروان راه مولای متقیان هستند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی جشن پدران آسمانی شیروان به‌منظور تقدیر از مقام شامخ پدران آسمانی و همچنین پدران والامقام شهدا که در تقویت، تعالی و عروج آن مردان آسمانی نقشی بی‌بدیل و کم‌نظیر ایفا کرده‌اند، برگزار شد.
سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در سخنان خود گفت: در این روز بستری مهیا شده تا مقام پدران آسمانی و شهدای گران‌قدر میهن اسلامی تکریم شوند و اجرای باکرامت خانواده شهدا باشد، جنگ تحمیلی از جنگ‌های نادر در تاریخ بود که با رشادت و فداکاری شهدا، حتی یک وجب از خاک وطن اسلامی به دست دشمن نیفتاد و دفاع مقدس یادمانی شد از دفاع از دین و سرزمین و این فداکاری تا ابد ستودنی است.
سید عابس حسینی در ادامه اظهار کرد: اهداف همایش تکریم پدران آسمانی و تجلیل از پدران شهدا شامل پیوند و ارتباط ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت و حفظ گسترش فرهنگ ایثار با بهره‌گیری از ظرفیت فرهنگی این روزاست.
وی در انتها گفت: ایجاد بستر مناسب برای ورود فرزندان و یادگاران معظم شهدا برای زنده نگه‌داشتن یاد، نام و خاطره پدران آسمانی و نهادینه کردن فرهنگ قدرشناسی و سپاس‌گزاری از مقام والای پدر در جامعه از طریق فرزندان معظم شهدا می‌شود.
 
کد مطلب: 283413