ولایت در کلام شهدا/هفته 17
شهید سید سراج‌الدین تربتی: از خط امام و روحانیون در خط امام که خط اسلام و قرآن است خارج نشوید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۸
شهید سید سراج‌الدین تربتی بروجنی در قسمتی از وصیت‌نامه خود چنین گفت: از خط امام و روحانیون در خط امام که خط اسلام و قرآن است خارج نشوید، فرمان رهبر عزیزمان را اجرا کنید و این منافقان را که در داخل آشوب به پا می‌کنند را به جزای اعمال خود برسانید.
 
روزی امام فرمود: پنجاه سال عبادت کردید و خدا قبول کند، یک روز هم یکی از وصیت‌نامه‌های شهدا را بگیرید، مطالعه کنید و تفکر کنید این وصیت‌نامه‌ها بدن انسان را می‌لرزاند. برگ برگ وصیت‌نامه شهدا را هم که بگردیم توصیه به ولایت‌پذیری موج می‌زند این عشق، عاشق و معشوق است که هم امام به شهدا و هم شهدا به امام داشتند. توصیه شهدا به ولایت‌پذیری در عشق‌بازی و جانبازی درصحنه کارزار، چاره‌ساز افتاد اما توصیه آن‌ها فقط برای آن زمان نبود بلکه برای همیشه است، ما هم گوشه‌ای از توصیه شهیدان به این امر مهم را هر هفته در ورقی تحفه درویش می‌کنیم باشد که قبول افتد.

شهید سید سراج‌الدین تربتی بروجنی در قسمتی از وصیت‌نامه خود چنین گفت: از خط امام و روحانیون در خط امام که خط اسلام و قرآن است خارج نشوید، فرمان رهبر عزیزمان را اجرا کنید و این منافقان را که در داخل آشوب به پا می‌کنند را به جزای اعمال خود برسانید.

زندگی‌نامه:

یازدهم تیرماه 1345 در شهر نقنه از توابع شهرستان بروجن به دنیا آمد. پدرش سید مرتضی و مادرش جهان نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سرانجام در 6 فروردین 1361 در دشت عباس توسط نیروهای عراقی براثر اصابت ترکش خمپاره به سر شهید شد. مزار وی در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.
 
وصیت‌نامه:

با سلام و دردود فراوان بر منجی عالم بشریت
اول از خداوند سلامتی رهبر عزیزمان امام خمینی را خواستارم و امیدوارم خداوند از عمر بی‌ارزش ما بکاهد و به عمر باارزش رهبرمان بیفزاید.
یک وصیت به پدر و مادر خوددارم:
پدر و مادر عزیزم: اگر من در جبهه شهید شدم در مراسم من گریه و زاری نکنید تا خداوند اجر پدر و مادر شهید را به شما بدهد زیرا من دیگر از علی‌اکبر حسین عزیزتر نیستم. پدر جان وقتی من شهید شدم مرا خمس فرزندان قرار بده. چون ما 5 برادر هستیم و یکی از ما باید درراه خدا برویم و یکی از ما خمس حساب شود. من خود را لایق آن نمی‌دانم ولی از لطف خدا بی‌نصیب نیستم.
ای همشهریان عزیز، شما که در ماه محرم به بالای منبر می‌روید و نامی از حسین (ع) به زبان میاورید. بر سر و سینه خود می‌زنید و میگویید ای‌کاش ما در کربلا بودیم و به یاری حسین می‌رفتیم. اکنون هرروز ایران ما کربلاست و رهبر عزیزمان که نایب بر حق امام زمان است از شما جوانان می‌خواهد هرچه زودتر دشمن را از خاک میهن دور کنید.
ای برادران اگر به ندای رهبرمان لبیک نگفتید فردای قیامت مسئول هستید.
در پایان از ملت شهیدپرور می‌خواهم که از خط امام و روحانیون در خط امام که خط اسلام و قرآن است خارج نشوید، فرمان رهبر عزیزمان را اجرا کنید و این منافقان را که در داخل آشوب به پا می‌کنند را به جزای اعمال خود برسانید.
 
والسلام
سید سراج‌الدین تربتی
20/8/1360
 
انتهای پیام/17
 
 
کد مطلب: 283423