داخلی صفحه قم خبر
 
نخستین یادواره شهید مهدی هندویان برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
نخستین یاواره شهید هندویان همزمان با سالروز شهادت این شهید بزرگوار در مجتمع آموزشی شهید هندویان در منطقه پردیسان با حضور حمیدرضا شیخ‌الاسلام، حجت الاسلام والمسلمین سید سمسام‌الدین قوامی امام جمعه پردیسان، پورگلیان مدیرکل نوسازی مدارس استان، ابوالفضل مستقیمی شهردار منطقه 8، خانواده شهید هندویان و دانش آموزان برگزار شد.
نخستین یادواره شهید مهدی هندویان برگزار شد
 
 
به گزارش ایثار به نقل از رسانه های استان، در ابتدای این مراسم و پس از پخش سرود ملی علی فیض مدیرکل آموزش و پرورش ناحیه 4 ضمن عرض خوشامدگویی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با از خودگذشتگی شهدا شکل گرفته است و به همین منظور باید جوانان و نوجوانان نسل‌های مختلف کشورمان با این روحیه ایثارگری آشنا شوند.
مهندس پورگلیان مدیرکل نوسازی مدارس استان قم در حاشیه نخستین یادواره شهید هندویان که در دبیرستان شهید مهدی هندویان(متوسطه اول) برگزار شد، با اشاره به اینکه دانش آموزان در این مقطع تحصیلی دارای روحیه الگوپذیری هستند، اظهار داشت: باتوجه به اینکه یکی از بهترین روش‌های تربیتی الگوگرفتن است برگزاری مراسم‌های مختلف و آشنایی دانش آموزان با شهدا تاثیر بسیاری در تربیت نسل آینده جامعه دارد.
وی با بیان اینکه باید شهدا را در کنار سایر الگوهای جامعه به دانش آموزان معرفی کنیم، مطرح کرد: شخصیت شهدا ابعاد مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ایثار، ازخودگذشتگی، خداپرستی و تلاشگر بودن اشاره کرد که معرفی این ابعاد شخصیتی به دانش آموزان می‌تواند در تکامل شخصیت آن‌ها موثر باشد.
مدیرکل نوسازی مدارس استان قم افزود: خود خانواده هندویان نیز می‌تواند یکی از بهترین الگوهای جامعه باشند چراکه هم در عرصه دفاع از کشور و هم در عرصه فعالیت‌های خیرخواهانه جزو پیشگامان بوده‌اند.
ابوالفضل هندویان برادر شهید و یکی از خیرین مدرسه ساز استان نیز با اشاره به اینکه شهید هندویان متولد سال 1344 بودند که پس از حمله بعثی‌ها به جبهه‌ جنگ رفتند، مطرح کرد: این شهید بزرگوار درحالی که یکی از برادرانشان جانباز 70 درصد و پدرشان در بیمارستان بستری بودند در عملیات بدر به درجه رفیع شهادت ناعل آمدند.
سید سمسام‌الدین قوامی امام جمعه پردیسان نیز در ادامه با اشاره به اینکه کسانی که با جان و مال خود ایثار می‌کنند بالاترین درجه را نزد خداوند دارند، خاطرنشان کرد: خانواده هندویان در عرصه ایثار جان شهید مهدی هندویان را داشتند و سایر بازماندگان نیز در حوزه ایثار مال پیشگام هستند.
حمیدرضا شیخ‌الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش نیز با اشاره به اینکه شهید مهدی هندویان از دوستان دوران نوجوانی بنده بودند، اظهار داشت: امروزه افتخار کشور دانش آموزان هستند و اگر بالندگی و رشدی در کشور شکل بگیرد باید از آموزش و پرورش آغاز شود.
وی با بیان اینکه مرحله تربیت نیروی انسانی جامعه در مدارس انجام می‌شود، عنوان کرد: قبل از انقلاب تنها 68 درصد نوجوانان خواندن و نوشتن را آموزش دیده بودند ولی امروزه این عدد به صد درصد رسیده است.
مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به اینکه پیشرفت امروز را مدیون شهدایی هستیم که تمام دارایی و جان خود را ایثار کردند، مطرح کرد: هدف اصلی از برگزاری یادواره‌های شهدا تغییر نگرش است چراکه باید به یاد داشته باشیم که تمام زندگی ما دنیا نیست.
وی ادامه داد: خانواده شهید هندویان در زمان جنگ از جان خود مایه گذاشتند و امروزه نیز مال خود را در راه خدا و رفاه مردم ایثار کردند.
کد مطلب: 283461