داخلی صفحه یزد خبر
 
استاندار یزد: بهره گیری از توانمندی ایثارگران بهترین راه برای حل مشکلات آنان است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
استاندار یزد در مراسم تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران گفت: بهره گیری از توانمندی ایثارگران بهترین راه برای حل مشکلات آنان است.
استاندار یزد: بهره گیری از توانمندی ایثارگران بهترین راه برای حل مشکلات آنان است
 
به گزارش «ایثار یزد» استاندار یزد در مراسم تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران که در تالار فرهنگیان یزد برگزار شد، گفت: بهره‌گیری از توانمندی ایثارگران بهترین راه برای حل مشکلات آنان است.
در این مراسم که به مناسبت بزرگداشت هفته شهدا برگزار شد، استاندار یزد با قدردانی از صبر و ایثار جانبازان گفت: حل مسائل و مشکلات ایثارگران و جانبازان باید با حضور خود جامعه هدف انجام شود.
محمدعلی طالبی افزود: حل نیازها و رسیدگی به مطالبات ایثارگران و جانبازان یک وظیفه دینی، ملی و انقلابی است و همه خود را در حل مسائل شریک می‌دانند.
طالبی تصریح کرد: هیچ‌کس بهتر از خود جانبازان و ایثارگران نمی‌تواند نسبت به ارائه راه‌حل مسائل و رسیدگی به مطالبات خود اقدام کند و دولت و مسئولان در خدمت شما هستند.
وی اظهار داشت: تمام مردم و دستگاه‌های اجرایی در کنار هم با همکاری آماده هرگونه خدمت به جامعه بزرگ ایثارگری و حل‌وفصل مسائل و مشکلات هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد نیز در این مراسم گفت: عزت و اقتدار نظام و انقلاب اسلامی مدیون ایثار و جان‌فشانی شهیدان است و همه ما در هر پست و مقامی که هستیم باافتخار در خدمت جانبازان و جامعه هدف هستیم.
احمد ابراهیمی افزود: هم‌اکنون حدود 10 هزار جانباز در این استان با درصدهای مختلف زیرپوشش خدمات فرهنگی و اجتماعی این نهاد هستند.
وی اظهار داشت: از این تعداد 24 جانباز قطع نخاعی زیرپوشش هستند و رسیدگی به نیازهای آن‌ها به خاطر اهمیت موضوع با همکاری دستگاه‌های دیگر انجام می‌شود.
مدیرکل بنیاد یزد به اهمیت ساخت آسایشگاه مناسب برای جانبازان استان اشاره و ابراز امیدواری کرد تا نسبت به پیگیری آن توسط مسئولان استان اقدام شود.
ابراهیمی یادآور شد: توسط جانبازان برنامه‌های فرهنگی و ورزشی مختلفی انجام می‌شود که بنیاد شهید و امور ایثارگران برای انجام برنامه‌ها همکاری دارد.
همچنین یکی از جانبازان قطع نخاعی یزد گفت: ایجاد فضای مناسب برای جامعه ایثارگری به‌خصوص جانبازان یک ضرورت است که امیدواری در استان پیگیری شود.
محمدمهدی موحدیان افزود: کمترین توقع از مدیران اجرایی است که برخی مواقع آن‌ها به آسایشگاه جانبازان سرکشی کنند و در جریان برنامه‌ها و مشکلات قرار گیرند.
وی اظهار داشت: جامعه ایثارگری از مسئولان می‌خواهد وظایف خود را در خدمت به مردم و جامعه ایثارگران به‌خوبی انجام دهند و در ترویج فرهنگ ایمان و شهادت مؤثر باشند.
در این مراسم همچنین سرودی توسط دانش آموزان اجرا شد و به جانبازان لوح سپاس تقدیم گردید.
کد مطلب: 283504