بازدید مدیرکل مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری از مرکز اسناد ایثارگران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
نشست مقدماتی همکاری مرکز اسناد ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران و مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری در اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد برگزار شد.
بازدید مدیرکل مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری از مرکز اسناد ایثارگران
 
به گزارش «ایثار»، نیما رجب‌لو مدیرکل مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری با حضور در مرکز اسناد ایثارگران پس از دیدار با رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران و برگزاری نشست مقدماتی همکاری‌های مشترک اسنادی از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرد.
نریمانی در این نشست اظهار داشت: مرکز اسناد ایثارگران با همت و سعی مدیران و کارشناسان فرهنگی بنیاد در سراسر کشور هم‌اکنون یک «حافظه بزرگ دیجیتالی» بالغ‌ بر 12 میلیون برگ سند را فراروی پژوهشگران و مورخان کشور قرار داده است و این مرکز آماده همکاری و مشارکت با تمام سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی در راستای غنی‌سازی بانک اطلاعات اسنادی شهدا و ایثارگران، عرضه و انتشار اسناد شهدا و ایثارگران را دارد.
مدیرکل مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز اسناد ریاست جمهوری گفت: مركز پژوهش و اسناد از زیرمجموعه‌های معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور است و مديريت «پژوهش و انتشار» و  «اسناد» را در زیرمجموعه خود دارد.
وی افزود: در زمينه كتاب‌های سندی بیش از بيست عنوان كه بعضی از آنها شامل چندين مجلد می شود، به عرصه فرهنگ و پژوهش کشور تقديم كرده‌ايم كه موضوعات آنان شامل جنگ‌های اول و دوم جهانی، احزاب سياسی ايران، دولت شهيد رجايی، مهاجرت داخلی در ايران، ايران و جنبش عدم تعهد به روايت اسناد از باندونگ تا تهران، آژانس بين‌المللی انرژی اتمی و حقانيت ايران در برنامه صلح‌آميز هسته‌ای، فدائيان اسلام، شعله فروزان: اسنادی از جنبش جنگل و موضوعات تاريخی و مهم ديگر است.
رجب لو پس از بازدید از بخش های مختلف مرکز اسناد ایثارگران اظهار کرد: بی شک این مرکز بزرگترین گنجینه اسناد شهدا و ایثارگران در کشور است و امیدواریم با همکاری و مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران بتوانیم شاهد پیشرفت چشمگیری در حوز‌ه های اسنادی مشترک و هم افزایی در انتشار و عرضه و انعقاد تفاهم‌نامه باشیم.
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد نیز در پایان این نشست گفت: نگاه فراسازمانی، اتخاذ رویکرد علمی براساس استانداردهای جهانی و ارتباط دو سویه سازمان‌های متولی و سند پژوهشی علمی از مهمترین سیاست های مرکز اسناد ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران است که امیداریم با روحیه تعامل و مشارکت نهاد ریاست جمهوری در سال جاری شاهد تحقق آن باشیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 285447