آثار هنری با حرکت در مسیر آرمان‌های شهدا، اهمیت پیدا می‌کنند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: اهمیت هنر به قدرت تاثیر‌گذاری آن در جامعه است؛ اگر هنری در راستای آرمان‌های نظام که همان آرمان شهدا و ایثارگران فعالیت کند حائز اهمیت است.
آثار هنری با حرکت در مسیر آرمان‌های شهدا، اهمیت پیدا می‌کنند
 
به گزارش «ایثار»، اختتامیه جشنواره ادبی هنری «چله نور» در راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، روز ملی شهید و همزمان با سالروز جهانی بزرگداشت عطار نیشابوری یک شنبه 25 فروردین در تالار شهر مشهد مقدس برگزار شد.
حجت‌الاسلام حسین معصومی در این جشنواره گفت: اهمیت هنر به قدرت تاثیرگذاری آن در جامعه است؛ اگر هنری در راستای آرمان‌های نظام که همان آرمان شهدا و ایثارگران است فعالیت کند حائز اهمیت است.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی به جایگاه شعر و سرود در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: شکوه هنر در دوران دفاع مقدس را همه مردم و رزمندگان لمس کردند، شعارهای هماهنگ، شعر، سرودها و نماهنگ که توسط مردم و رسانه‌ها پخش می‌شد همه در راستای اتحاد و پیروزی در جنگ بود.
وی با بیان اینکه تاثیر شعر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس، یک نفر مسئول شعر و شعار بود و هنگام حرکت، شعارها و شعرها را می‌خواند و رزمندگان تکرار می کردند. حس وحدت و قدرتی که شعرها در قلب رزمندگان به جای می گذاشت بسیار مهم بود.
حجت الاسلام معصومی خاطرنشان کرد: شعر و سرود باید مطابق شرایط زمان و مکان خود باشد، اگر هنر بتواند تاثیر مثبت در مردم ایجاد کند، بسیار ارزشمند است.
وی با بیان اینکه دیگران آثار هنر شما را خواهند دید و شنید و بعد به ارزش آن پی خواهند برد، گفت: این جشنواره با هدف شکوفا شدن استعدادها برگزار شده است. سعی کنید توانمندی خود را در راه اعتلای ارزش های ایران اسلامی پیش ببرید تا وحدت و یگانگی ایجاد کنید.
این جشنواره استانی در دو قالب شعر و سرود با موضوعات ایثار شهادت، ایثار بصیرت، ایثارگران و انقلاب اسلامی، ایثار و سبک زندگی ایرانی و اسلامی، ایثار و اقتصاد مقاومتی، شهدای مدافع حرم، زنان ایثارگر، بیداری اسلامی و مقابله با اسلام هراسی، ایثارگران و جنگ نرم، ایثارگران و تمدن نوین اسلامی برگزار شد.
از مجموع ۱۸۰ اثر ارسال شده به دبیرخانه در دو رشته سرود و شعر و در دو بخش آزاد و دانش آموزی ۱۰۹ اثر در رشته شعر و ۵۶ اثر در رشته سرود به بخش داوری راه یافتند.
باتوجه به نظر هیئت داوران ۶ نفر برگزیده نهایی و یک نفر قابل تقدیر در رشته شعر و ۹ گروه برگزیده در بخش سرود در مرحله رده بندی و با اجرای حضوری به رقابت پرداختند که متعاقبا اسامی رتبه های اول تا سوم اعلام می‌شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 285845
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...