هم‌اندیشی سراسری تشکل پیام‌آوران ایثار برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۹
جلسه هم‌اندیشی سراسری تشکل پیام‌آوران ایثار به همت دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر و با حضور حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، عادل مهری مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر و اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد برگزار شد.
هم‌اندیشی سراسری تشکل پیام‌آوران ایثار برگزار شد
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام کاویانی راد در این جلسه که روز چهارشنبه 28 فروردین‌ماه 1398 در ساختمان جانباز شهید رسول‌زاده برگزار شد با تقدیر از تلاش‌های مسئولان تشکل پیام‌آوران ایثار اظهار داشت: هرکدام از پیام‌آوران ایثار سنگربان حفظ حریم ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی در کشور هستند و مانند سد مستحکمی در برابر هجمه و توطئه‌های دشمن قرارگرفته‌اند، آقای اعتماد ریاست این تشکل نیز این بار سنگین را تاکنون با آبرومندی به سرانجام رسانده و ساختارگرایی در عرصه فرهنگی، پیگیری مستمر، خستگی‌ناپذیری و کمال طلبی مثبت از ویژگی‌های بارز وی است که سبب شده مجموعه خود را به شکلی وزین شکل دهد.
وی با قدردانی از تلاش‌های مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان وتشکل های شاهد و ایثارگر خاطرنشان کرد: شاهد توسعه کیفی دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر بوده ایم و این همراهی و همدلی زمینه‌ساز اقدامات خوبی شده است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد ظرفیت تشکل پیام‌آوران ایثار را برای ارتقای نظام تبلیغی و معرفتی کشور بسیار بالا دانست و اظهار داشت: در این مسیر باید سه تهدید  زور، زر و تزویر را جدی گرفت و با آن مقابله کرد، تهدید زور در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران همانند زمان دفاع مقدس وجود داشته و ملت ایران با ایستادگی خود، انقلاب اسلامی را به دهه پنجم رساندند، تهدید زر که در طول تاریخ قربانی‌های بسیاری گرفته که پدیده اسراف، تحریم‌های اقتصادی، حرص و ... ثمره آن است و البته نگرانی ما در مواجهه با زور و زر نیست بلکه باید با تهدید تزویر مقابله کرد.
حجت‌الاسلام کاویانی راد با تاکید بر این‌که مسئولیت بزرگ تشکل پیام‌آوران ایثار و نظام تبلیغی کشور شناسایی بزنگاه و آوردگاه‌های خطرناک و پیچیده نبرد و مقابله با تزویر است گفت: گاهی تزویر با اهدای خون از بین می‌رود ولی در شرایط کنونی برای مواجهه با این خطر منطق فهیم موردنیاز است.
در ادامه این هم‌اندیشی اسکندر یار نسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد به شروع به کار تشکل پیام‌آوران ایثار از سال 1390 اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های خاص این تشکل فعالیت در دو بخش اداری و غیر اداری است، در طول تاریخ دینی و مذهبی، پیام‌آوران در مساجد، تکایا، هیات ها و گروه‌های مردمی نقش مهمی داشتند و طی 20 سال اخیر نیز سازمان‌های مردم‌نهاد زیادی نیز شکل‌گرفته ولی از میان همه تشکل‌های حوزه ایثارگری، تشکل پیام‌آوران ایثار اقدامات خوبی را سازمان‌دهی کرده است.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد با تاکید بر اینکه روایتگران تشکل‌های پیام‌آوران ایثار در استان‌ها باید از طرح مطالبی که شائبه‌های جناحی دارد پرهیز کنند خاطرنشان کرد: سیاست بنیاد شهید و امور ایثارگران از ابتدا جداسازی فعالیت‌های بنیاد از وابستگی‌های جناحی و شائبه‌های رقابت های سیاسی است بنابراین روایتگران باید نسبت به این مهم توجه داشته باشند.
یار نسب در پایان سخنان خود گفت: هر استان باید ظرفیت برگزاری دوره‌های آموزشی را داشته باشد و اساتید را از استان خود برای کلاس‌ها انتخاب کند، همچنین تصور می‌کنیم درزمینهٔ حل مشکلات اعزام پیام‌آوران ایثار باید در کمیسیون‌ها راهکاری اندیشیده شود.
همچنین عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز در این هم‌اندیشی بابیان این‌که تشکل پیام‌آوران ایثار از تشکل‌های با ظرفیت و پرتوان است اظهار داشت: دفتر دانش‌پژوهان وتشکل های شاهد و ایثارگر در برنامه‌های خود بر ارتقای ظرفیت و توانمندی تشکل‌ها تاکید دارد و باور دارد که باید از پیگیری و نفوذ تشکل‌ها در امور استفاده شود.
وی با اشاره تاکید رهبر معظم انقلاب بر تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان تصریح کرد: انتظار داریم در این راستا از ظرفیت تشکل پیام‌آوران ایثار و دیگر تشکل‌های دانش‌پژوهان استفاده شود، تشکل پیام‌آوران ایثار رسالت مهم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را به عهده دارد که روایتگری را با آموزش‌های گوناگون به‌خوبی آموخته‌اند.
مهری بابیان این‌که باید شیوه و ادبیات روایتگری برای دانش آموزان و دانشجویان را آموخت گفت: استفاده از زبان روان در روایتگری با توجه به سن و نیاز مخاطب از مسائل مهمی است که انگیزه در مخاطبین را بالا می‌برد، قطعاً تاکید رهبر معظم انقلاب بر استفاده از زبان هنر در انتقال مفاهیم ازجمله نکاتی است که باید بیش‌ازپیش به آن توجه شود.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اقدامات دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در استان‌های سیل‌زده خاطرنشان کرد: به‌محض وقوع سیل در استان‌ها، در تاریخ 7 فروردین‌ماه 1398 با سفر به استان مازندران اقلامی را به ارزش 200 میلیون ریال اهدا کردیم، در هفته دوم فروردین نیز در استان فارس نشستی با تشکل‌ها داشتیم و طی 3 روز کمک‌های نقدی خوبی جمع‌آوری شد.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: این قرارگاه آمادگی لازم را برای مقابله با بلایای طبیعی دارد تا از ظرفیت نخبگان و تشکل‌ها در امدادرسانی به ایثارگران استفاده کنیم،.
وی در پایان اعلام کرد: نمایشگاه خیریه در امتداد ایثار طی هفته آینده با نمایش آثار نخبگان و تشکل‌ها برگزار می‌شود تا عواید فروش این نمایشگاه به سیل‌زده‌ها اختصاص پیدا کند.
گفتنی است در این هم‌اندیشی، گزارش ایثار اجتماعی از سوی روسای پیام‌آوران ایثار در استان‌های آسیب‌دیده از سیل ارائه شد و مبحث گام دوم انقلاب توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادقی استاد حوزه و دانشگاه تدریس شد، همچنین نمایندگان پیام‌آوران ایثار به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و در پایان این هم‌اندیشی کمیته‌های تخصصی پیام‌آوران ایثار شامل آموزش و پژوهش، امور بین‌الملل، فرهنگ و رسانه و تبلیغات و انتشارات تشکیل جلسه دادند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 286081