مددکاران بنیاد در ارتباط با ایثارگران نقش تسکین دهندگی دارند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰
مدیرکل بنیاد البرز گفت: مددکاران بنیاد با رفتارها، کنش‌ها و ارتباط موفق با خانواده‌های ایثارگران و همچنین زمینه‌سازی جهت ایجاد شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط بهتر با خانواده‌ها می‌توانند هم نقش آگاهی بخشی و هم تسکین دهندگی را ایفاد کنند.
مددکاران بنیاد در ارتباط با ایثارگران نقش تسکین دهندگی دارند
 
به گزارش «ایثار»، نخستین نشست صمیمانه همکاران حوزه مددکاری و مشاوره بنیاد البرز با ابراهیم طاهرنژاد مدیرکل بنیاد  استان البرز با تقدیر از خدمات مددکاران، ظهر سه‌شنبه 3 اردیبهشت‌ماه برگزار و از مددکاران و مشاوران بنیاد استان البرز تجلیل به عمل آمد.
طاهرنژاد در این مراسم گفت: شناخت زمان و موقعیت، بخش مهمی از فعالیت مددکاری را شامل می‌شود. همچنین قدرت سنجش شرایط در مقایسه با سال‌های قبل که باید مدنظر قرار داده شود نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی در ادامه با اشاره به سنجش و شناخت شرایط اجتماعی، اقتصادی و امنیتی جامعه به‌ عنوان موضوعی مهم و تاثیرگذار تصریح کرد: مددکاران با آگاهی از شرایط جامعه، ارتباط نزدیک‌تری با خانواده‌های شهدا و ایثارگران برقرار کرده و سبک زندگی آنان را بهتر بشناسند. این مهم در تصمیم‌گیری‌های ما بسیار حائز اهمیت است، خصوصاً در شرایط کنونی جامعه که دشمنان با برنامه‌ریزی‌های خود در تلاش‌ هستند تا از پیشرفت جمهوری اسلامی جلوگیری کنند.
طاهرنژاد افزود: دشمن اجازه نخواهد داد ما به اهداف خود دست پیدا کنیم و الگو باشیم، اما ما وظیفه‌داریم مقاومت کنیم تا خون شهدا و تلاش‌های جانبازان و آزادگان عزیز پایمال نشود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه با تأکید بر اینکه حوزه مددکاری و علوم اجتماعی یکی از قوی‌ترین ظرفیت‌های ویژه جهت غلبه بر دشمنان است، گفت: طبق مضمون بیانات مقام معظم رهبری ما در جنگ تمام‌عیار با دشمن قرار داریم و لازم است که منطقی و با عقلانیت کارکنیم.
وی افزود: مددکاران بنیاد با رفتارها، کنش‌ها و ارتباط موفق با خانواده‌های ایثارگران و همچنین زمینه‌سازی جهت ایجاد شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط بهتر با خانواده‌ها می‌توانند هم نقش آگاهی بخشی و هم تسکین دهندگی را ایفاد کنند. امروز که در عصر اقتصاد مقاومتی، تحریم‌ها و کسری منابع هستیم مددکاری می‌تواند با ایجاد شبکه‌های اجتماعی، ارتباطی در داخل و خارج بنیاد به جذب منابع و امکانات کمک کند.
وی در بخش دیگر با اشاره به اینکه هریک از همکاران باید داری روحیه مددکاری باشند، اظهار داشت: تمامی حوزه‌ها به مددکاری و نظرات کارشناسی مددکاران نیاز دارند مددکاری باید محور همه فعالیت‌ها در بنیاد باشد و مددکاران در پذیرش این محوریت نقش مهمی دارند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 286723
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...