داخلی صفحه یزد خبر
 
سردار رستگار پناه در یزد مطرح کرد:
واقعه طبس بیانگر اراده الهی در حفظ نظام اسلامی ایران بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶
رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم بزرگداشت واقعه طبس در یزد گفت: حادثه طبس و نفوذ نظامی آمریکا به ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در پنجم اردیبهشت 1359 به ایران، اراده الهی را در حفظ نظام اسلامی در عرصه جهانی نشان داد.
واقعه طبس بیانگر اراده الهی در حفظ نظام اسلامی ایران بود
 
به گزارش «ایثار یزد» سردار حسن رستگار پناه، پنجشنبه 5 اردیبهشت در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد شکست آمریکا در صحرای طبس در مسجد روضه محمدیه یزد گفت: حادثه طبس و نفوذ نظامی آمریکا به ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در پنجم اردیبهشت 1359 به ایران، اراده الهی را در حفظ نظام اسلامی در عرصه جهانی نشان داد.
رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این حادثه با امداد الهی شکست خورد و توطئه آن‌ها علیه نظام و انقلاب و ایران نقش بر آب شد.
وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها در صحرای طبس برای ضربه زدن به اصل نظام و انقلاب از مدت‌ها قبل در قالب طرحی دقیق برنامه‌ریزی کرده بودند ولی به حول قوه الهی متحمل شکستی سنگین شدند.
یادگار هشت سال دفاع مقدس اضافه کرد: مردم قهرمان ایران در این حادثه که نفوذ نظامی علیه انقلاب بود به‌خوبی عنایت حق‌تعالی در حفظ نظام و ارزش‌های دینی و معنوی خود را مشاهده کردند.
رستگار پناه اظهار داشت: در این جریان اگر دشمن حتی موفق به حمله از خاک ایران هم می‌شد، قطعاً در برخورد با نیروهای جان‌برکف و قهرمان کشورمان حرفی برای گفتن نداشت و نابود می‌شد.
وی به شهادت محمد منتظر قائم نخستین فرمانده سپاه استان یزد اشاره کرد و یادآور شد: این شهید در حادثه طبس توسط برخی از عناصر نفوذی که با هواپیمای ایرانی در منطقه رزمایش می‌دادند به شهادت رسید.
رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح به توطئه‌های مختلف آمریکا در 40 سال گذشته علیه نظام اشاره کرد و راز عزت و عظمت ایران و ملت را درگرو ولایتمداری و بصیرت ذکر کرد.
رستگار پناه تصریح کرد: ملت ایران به‌رغم توطئه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و رسانه‌ای راه عزت خود را به‌خوبی شناخت و همچنان در جبهه استکبار جهانی ایستاده است.
وی به پیروزی‌های جبهه مقاومت به‌خصوص در عراق و سوریه اشاره کرد و آن را نشان‌دهنده ایستادگی و رشد و نفوذ انقلاب دانست که روزبه‌روز بیشتر می‌شود.


 
کد مطلب: 286810
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور