داخلی صفحه کردستان خبر
 
​ضرورت تولید آثار فاخر در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
تاریخ انتشار : شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر ضرورت تولید آثار فاخر در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: تولیدات هنری با محوریت ترویج فرهنگ شهادت‌طلبی حمایت می‌شوند.
 
به گزارش ایثار به نقل از ایسنای کردستان، جلال قلعه‌شاخانی، در اجلاسیه شهدای هنرمند استان کردستان که در مجتمع هنری فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به برگزاری کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در سال جاری، از هنرمندان استان انتظار داریم که آثار فاخری را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تولید کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر ضرورت تولید آثار فاخر در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: تولیدات هنری با محوریت ترویج فرهنگ شهادت‌طلبی حمایت می‌شوند.
وی از مسوولان استان که در راستای برگزاری این همایش ارشاد اسلامی را همراهی کردند، قدردانی و بیان کرد: تلفیق این مراسم با هفته هنر انقلابی از مزایای برگزاری این همایش است که گامی برای ترویج فرهنگ شهادت‌طلبی است.
در این برنامه از خانواده هفت شهید هنرمند "سردار شهید حاج سعید توفیقی" در حوزه تجسمی، شهید "غلامرضا نریمان" عکاس خبری، شهید "فریدون نعمتی" و شهید "پیمان ویسی" در حوزه تئاتر، شهید "فارس خالدی" در حوزه موسیقی و شهید ماموستا "ارکان قدیمی" مولودی خوان تجلیل به عمل آمد.
همچنین از ۱۱ هنرمند انقلابی و مبلغ و مروج هنر انقلابی شامل زنده یاد رحیم ذبیحی(فیلمساز)، زنده یاد امیر سهیلی(کاریکاتور)، بهروز نوروانی پور(سینما)، مهرداد یوسفی(تلویزیون)، اسماعیل احمدی(پژوهش)، صابر دل بینا(تئاتر)، کاوه خداکرمی(تجسمی)، امجد ویسی(ادبیات)، شیلان آویهنگی(ادبیات پایداری)، محمد سامان صولی(تجسمی) و مسعود مرادی(موسیقی) تجلیل شد.
در ادامه این مراسم بخش‌های دیگری نیز از جمله شعر، تواشیح، مولودی خوانی، نمایش، تیزر و کلیپ، رونمایی از کتاب زندگینامه شهید پیمان ویسی و هنر مردان خدا و مستند زندگینامه شهدا برای حضار پخش شد.
کد مطلب: 286992