داخلی صفحه مرکزی خبر
 
صدا وسیما:
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هدف نهایی کنگره
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: همه تلاش ها و برنامه ریزی ها برای برگزاری کنگره رسیدن به هدف آن که همان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است می باشد.
 
 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ همایش سفیران کنگره ملی نقش امام در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهید استان در اراک برگزار شد.
آیت الله دری نجف آبادی در این همایش گفت: شهدا، جانبازان، رزمندگان و ایثارگران پرچم عزت و افتخار را به دوش کشیدن و برای ما افتخارآفرین هستند و امروز وظیفه ماست ادامه دهنده راه آنان باشیم.
وی افزود: شهدا سند عزت، آزادگی و عظمت نظام اسلامی هستند و پاسداشت مقام این عزیزان، وظیفه ای عموم جامعه است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر غنی سازی محتوایی این کنگره افزود:امام راحل با مجاهدت های شبانه روزی فرهنگ ایثار و شهادت را در کشور و در بین دیگر ملت ها احیا کرد و عزت، کرامت و اقتدار را به نظام اسلامی ایران هدیه داد.
دری نجف آبادی گفت: نقش امام راحل در فرهنگ جهاد، دفاع، مقاومت و شهدا بعنوان یک دایره المعارف ارزشمند ارائه شود.
استاندار مرکزی در این همایش خانواده های شهدا را از ذخایر ارزنده انقلاب اسلامی دانست و گفت: باید در جهت خدمت هر چه بیشتر به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان تلاش کنیم.
آقازاده با قدردانی از تلاش دست اندرکاران و همه کسانی که برای برگزاری این کنگره تلاش می کنند، افزود: امیدواریم با برگزاری هر چه بهتر این کنگره ، وظیفه خود در قبال شهدا را انجام داده و بهره برداری معنوی از آن را داشته باشیم چرا که عزت و اقتدار ایران اسلامی در بین کشورها و به ویژه در خاورمیانه مرهون خون پاک شهدا و مجاهدت ایثارگران و جانبازان است.
وی با تاکید بر اینکه سرکشی و دیدار با خانواده شهدا باید در برنامه کاری مسئولان قرار گیرد گفت: عزت و اقتدار ایران اسلامی در بین کشورها و به ویژه در خاورمیانه مرهون خون پاک شهدا و مجاهدت ایثارگران و جانبازان است.
استاندار مرکزی افزود :  نقش و فرماندهی معنوی حضرت امام در دوران هشت سال دفاع مقدش بسیار برجسته بود و در استان مرکزی بعنوان خواستگاه و زادگاه امام راحل،  این کنگره با شکوه و عظمت برگزار می شود.
فرمانده سپاه روح الله و دبیر کنگره هم با بیان اینکه کنگره ملی نقش امام در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مهرماه امسال برگزار می شود گفت: برگزاری این کنگره کاری بزرگ و ارزشمند است و همه باید کمک کنیم تا شاهد برکات آن باشیم و ترویج فرهنگ شهید و شهادت نهادینه شود.
سردار کریمی سرکشی و دلجویی از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان را یکی از دستاوردهای این کنگره عنوان کرد و افزود: ماحصل این سرکشی در واقع رسیدگی به خواسته ها و مسائل خانواده های شهدا و انتقال آن به مسئولان است.
دستاوردهای گنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی است.
 
 
کد مطلب: 287122
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور