مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی:
رفع دغدغه مسکن ایثارگران از اولویت‌های بنیاد است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت: رفع دغدغه مسکن ایثارگران و مسائل مربوط به تأمین سرپناه، همچون اشتغال و امور درمانی از اولویت‌های مهم بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی،‌ صبح امروز دوشنبه 9 اردیبهشت 1398، عباس پورحسن مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی در نشست تخصصی خود با خداکرم کولیوند مدیرکل تأمین مسکن و ساماندهی گلزار شهدا بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: رفع دغدغه مسکن ایثارگران و مسائل مربوط به تأمین سرپناه، همچون اشتغال و امور درمانی از اولویت‌های مهم بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

پورحسن با بیان اینکه افزایش تسهیلات و ارتقا سیستم خدماتی به صورت الکترونیکی در پایگاه اطلاع‌رسانی ایثار موجب کاهش ایستگاه‌های کاری مراجعین شده افزود:‌ افزایش اعتبارات استان با توجه به تعداد مراجعین و متقاضیان دارای شرایط دریافت تسهیلات، موجب کسب رضایتمندی جامعه ایثارگری خواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی همچنین در این نشست با تأکید بر اینکه در ادامه روند مرمت گلزارهای شهدا طبق فرمایش مقام معظم رهبری و قوانین مصوب اجرایی عمل خواهد شد افزود:‌ با تلاش معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد استان و انعقاد تفاهم‌نامه با بسیج سازندگی، مرمت گلزارهای شهدا در شهرها و روستاها در حال انجام است.

وی افزود: تلاش داریم تا مراحل عملیاتی مسقف سازی گلزارهای شهدا را با سرعت بیشتری پیش ببریم تا خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در تمامی شرایط جوی بتوانند در کنار قبور مطهر شهدا باشند.
 
پورحسن همچنین در خصوص رفع مشکلات مناسب‌سازی معابر شهری برای تردد آسان جانبازان و ایثارگران گفت: توجه به رعایت ساختار مهندسی سازه‌ها و ادارات در تمامی مراکز شهری و روستایی بایستی با هدف تکریم گنجینه‌های ارزشمند نظام و انقلاب باشد.
 
گفتنی است بر اساس قوانین موجود از جمله فصل دوم قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، به‌تمامی خانواده شهدا اعم از همسران، فرزندان، والدین شهدا و همچنین جانبازان با داشتن 25 درصد ازکارافتادگی به بالا و فرزندان جانبازان 70 درصد تسهیلات خرید یا ساخت مسکن تعلق می‌گیرد و همچنین بر اساس قانون الحاق، این تسهیلات به تمام جانبازان زیر 25 درصد با رعایت اولویت درصد ازکارافتادگی نیز اختصاص دارد.
انتهای پیام/
کلمات کليدی: ایثار،‌آذربایجان، شرقی، مسکن، گلزار شهدا،‌ مدیرکل.
کد مطلب: 287256