دیدارو گفتگو با مادر شهیدان حقیقی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۷
سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی صبح امروز با مادر شهیدان حقیقی دیدار و گفتگو کرد .
دیدارو گفتگو با مادر شهیدان حقیقی
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی مادر شهیدان حقیقی از چند روز گذشته به منظور حضور در یادواره های شهدا در استان خراسان شمالی حضور یافته است .
مادر شهیدان حقیقی مادر همان شهید صاحب لبخند معروف است که وی درباره علت لبخند فرزند شهیدش می گوید : نظر به وجه‌الله دلیل لبخند شهید محمدرضا حقیقی در هنگام تدفین بود .
روایتی از مادر شهیدان حقیقی : 
 
شب قبل از شهادت محمدرضا خواب دیدم که برایش به خواستگاری رفته‌ام. به محمدرضا گفتم «پسرم خوب به دختر خانم نگاه کن؛ نامش فاطمه است. سرش را پایین انداخت و گفت نامش که زیباست.
فردا صبح، عملیات والفجر 8 با رمز یا فاطمه الزهرا(س) آغاز شده بود و محمدرضا هم در آن عملیات شهید شده بود و شهادتش به‌منزله عروسی‌اش بود. محمودرضا هم مجروح شده بود و او را به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل کرده بودند. 
چند روز بعد که پیکر محمدرضا را برای تشییع آوردند اجازه خواستم که زیارت عاشورا بخوانم. بعد از خواندن زیارت عاشورا هنگامی که خواستند سنگ لحد را بگذارند به‌یک‌باره صدای پدر محمدرضا بلند شد که محمدرضا می‌خندد؛ باورم نشد چون چهره محمدرضا یخ زده بود و چندین روز بود که در معراج شهدای آبادان و اهواز مانده بود. 
امکان نداشت که این اتفاق بیفتد. همه فامیل بر سر جنازه جمع شده بودند از آن‌ها خواستم که بگذارند به جلو بروم وقتی محمدرضا را دیدم باورم نمی‌شد آن‌قدر زیبا خندیده بود که هیچ‌گاه از یادم نمی‌رود؛ هفت تا از دندان‌هایش مشخص بود. 
شب خواب محمدرضا را دیدم گفتم: «مادر جان؛ به چه می‌خندیدی؟» گفت: «خنده‌ام دلیل داشت؛ خداوند هر آنچه در دنیا و آخرت بالاتر است را به من نشان داد» متوجه حرفش نشدم گفتم: «یعنی خانه و ماشین و باغ و...» گفت «نه مادر جان؛ خیلی بالاتر از این‌ها». خوابم را برای یکی از دوستانم تعریف کردم، گفت: چه چیزی بالاتر از وجه الله که شهید دیده است.
 
کد مطلب: 287878