داخلی صفحه فارس خبر
 
مديرعامل انجمن دفاع از حقوق جانبازان شيميايي فارس:
استان فارس رتبه سوم در تعداد جانبازان را دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
مديرعامل انجمن دفاع از حقوق جانبازان و قربانيان شيميايي فارس گفت: فارس به لحاظ تعداد جانبازان شيميايي در كشور پس از استان‌هاي تهران و اصفهان مشترکا خراسان رضوي رتبه سوم كشور را دارد
 
به گزارش ايسنا منطقه فارس  ، محمدرضا حاجي پور چهارشنبه ١١ ارديبهشت در يك كنفرانس خبري به وجود نزديك به شش هزار جانباز شيميايي در استان اشاره و خاطرنشان كرد: ١٢٥ نفر از اين تعداد به دليل گازهاي شيميايي به شهادت رسيدند .
وي درصد جانبازي جانبازان شيميايي استان را از ٥ تا ٧٠ درصد عنوان كرد و افزود: جانبازان شیمیایی فارس در دوران دفاع مقدس لشكر ١٠ فجر، تيپ‌هاي ٣٣ المهدي، ٣٧ زرهي و ٥٥ هوابرد در همه عمليات‌ها به صورت نيروهاي رسمي و آفندي حضور داشتند و برخي از آنها دچار مصدوميت‌هاي شديد شدند .
مديرعامل انجمن دفاع از حقوق حانبازان و قربانيان شيميايي فارس ادامه داد: در زمان جنگ تحميلي رژيم بعثي عراق سه نوع گاز سيانور، اعصاب و خردل استفاده كرد .
حاجی‌پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر استفاده از سلاح‌هاي شيميايي در جهان منسوخ شده و هر كشوري كه از آن استفاده كند در مجامع بين‌المللي محكوم مي‌شود اما در عبن حال هنوز بسياري از كشورها نمي‌دانند كه ايران در اين زمينه قرباني است .
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق جانبازان شیمیایی استان فارس گفت: هيچ راهكاري جز دفاع سازمان‌هاي نهاد براي دفاع از مظلوميت قربانيان وجود ندارد، چرا كه غيردولتي، غير سياسي و غيرتجاري هستند.
 
کد مطلب: 287903
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور