یادواره شهدای فرهنگی استان خراسان شمالی برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
یادواره شهدای فرهنگی استان خراسان شمالی در دهکده مقاومت سپاه جوادالائمه علیه السلام برگزار شد.
یادواره شهدای فرهنگی استان خراسان شمالی برگزار شد
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی یادواره شهدای فرهنگی استان خراسان شمالی در دهکده مقاومت سپاه جوادالائمه علیه السلام به همت بنیاد شهید آموزش و پرورش استان و سپاه جوادالائمه علیه السلام برگزار شد این مراسم که با حضور سردار مرتضوی سردار مظاهری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی مدیرکل آموزش و پرورش و دیگر مسئولین لشکری و کشوری حضور داشتند برگزار شد حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی که به عنوان سخنران مهمان ویژه در این یادواره حضور داشت .
سید عابس حسینی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی هدف از برگزاری یادواره های شهدا را تبیین و نهادینه کردن فرهنگ و سیره عملی شهدا  در جامعه به ویژه نسل جوان عنوان کرد.
 وی با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی را از ملت ما گرفته و رفاه طلبی و بی دینی را جایگزین آن کند، اظهارداشت: معلمان باید با تبیین ارزش های اسلام و سیره شهدا، اراده ملت را در مقابل توطئه دشمنان استوار نگه دارند.
 حسینی بصیرت افزایی و احیاء فرهنگ ارزشمند شهادت طلبی را لازمه برگزاری یادواره های شهدا برشمرد و افزود: برگزاری این یادواره ها به ما نشان می دهد که راه را درست می رویم. نسخه نجات‌بخش ما فرهنگ ایثار و شهادت است .وی در سخنان خود نیز از بصیرا افزایی گفت و تاکید کرد: لازمه برگزاری یادواره شهدا بصیرت افزایی مردم است .
سید حسن مرتضوی فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت : در این برهه از زمان معلمان نیازمند این هستند که سیره شهدا را برای دانش آموزان تبیین کنند و راه درست را به آنان آموزش دهند.
مرتضوی افزود: برگزاری یادواره شهدا نشان از آن دارد که راه را درست طی می‌کنیم و باید در این راه بصیرت داشته باشیم.
وی ادامه داد: هیچ خدمتی والا تر و با ارزشمند تر از آموزش معلمان به دانش آموزان نیست چرا که معلمان کسانی را تحویل جامعه می‌دهند که در آینده راه شهدا را ادامه خواهند داد.
فرمانده سپاه جواد الائمه خراسان شمالی عنوان کرد: معلمان باید فرهنگ ایثار و شهادت را برای دانش آموزان بازگو و آنان را در مقابل هجمه دشمن هوشیار کنند.
مرتضوی اظهار کرد: دشمنان با هجمه فرهنگی می‌خواند ذهن جوانان ما را متشنج کنند، بنابراین در این رابطه معلمان نقشه‌هایی که شهدا برای دفاع از مملکت انجام دادن را برای دانش آموزان بازگو کنند.
وی بیان کرد: اراده ملت ایران در مقابل توطئه‌های جدید آمریکا قابل شکست بوده و با یکپارچگی خواهند جنگید.
فرمانده سپاه جواد الائمه خراسان شمالی ادامه داد: دانش آموزان باید از شهدا درس مقاومت و ایستادگی را بیاموزند و این صفات را سرلوحه کار خود قرار دهند.
مرتضوی اظهار کرد: دانش آموزان آینده سازان این نظام مقدس هستند و باید به منشور بیانیه گام دوم انقلاب توجه داشته باشند.
 
کد مطلب: 288342