شهدا تربیت شده معلمان هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۰
سید عابس حسینی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت نقش معلمان در تربیت شهدا در جنگ تحمیلی فراتر از والدین بود .
شهدا تربیت شده معلمان هستند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ طی مراسمی در دفتر مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی از فرهنگیان نمونه ایثارگر تجلیل به عمل  آمد.
 سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی ضمن تبریک هفته معلم و گرامیداشت استاد برجسته علم و اخلاق استاد شهید مطهری و شهدای فرهنگی استان گفت :خوشبختانه در جامعه ای که زندگی میکنیم شان و منزلت معلم یک امر بسیار مهم و با ارزش است .
وی در ادامه به نقش معلم اشاره کرد و با بیان کلام اما (ره) /فت : معلم امانتداری است که انسان امانت است .
وی در سخنان خود اشاره کرد: امروزه با حضور رسانه های جدید و مراکز اطلاع رسانی بیشترخطر کمرنگ شدن نقش معلم در زندگی نوجوانان احساس می شود .
وی با تاکید بر نقش پر ارزش معلمین گفت : معلمین در جامعه ایرانی بالاتر از والدین نقش ایفا می کنند ،معلم می تواند در تربیت نسل های جدید نقش تاثیرگذار و بسزایی داشته باشد، در زمان دفاع مقدس نقش معلمان در تربیت و اعزام نیروها به جبهه و جنگ نقشی انکارناپذیر بود ،نگاه به معلم نگاه عاشق و معشوق است.
 وی در ادامه از زبان شهید مطهری گفت: اگر شان  معلم حفظ نگردد جامعه آسیب خواهد دید، شان و منزلت معلم در حد انبیاست زیرا که وظیفه معلمان هدایت جامعه به سوی الله است، نقش معلم در جامعه امروزی نیز انکارناپذیر است اگر به تاریخ بنگریم در اوایل انقلاب رئیس جمهور نخست وزیر و استانداران و کلیه اشخاص مهم در کشور از معلمان بودند ،معلمین عزیز کسانی را تربیت کردند که در نظام و انقلاب نقش بسیار مهمی ایفا کردند در ادامه راه نیز باید کسانی تربیت شوند که به درد نظام و انقلاب بخورند. لازم به ذکر است در پایان این مراسم با اهدای هدایا و لوح تقدیر استان از معلمین نمونه استان تقدیر به عمل آمد.
کد مطلب: 288344