مدیرکل بنیاد شهید خراسان شمالی:
بیش از هزار فرزند شهید و جانباز خراسان شمالی متقاضی کار هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۳
مدیرکل بنیاد شهید خراسان شمالی گفت: تا کنون یک هزار و ۸۸۱ نفر فرزند شهید و جانباز این استان در سامانه سجایا تحت عنوان بیکار ثبت نام کرده‌اند.
بیش از هزار فرزند شهید و جانباز خراسان شمالی متقاضی کار هستند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عباس حسینی در گفتگور با خبرنگار خبرگزاری مهر با بیان اینکه شهرستان بجنورد با ۹۳۳ نفر بیشترین آمار متقاضیان کار را بین فرزندان شهدا و جانبازان خراسان شمالی دارد، اظهار کرد: پس از مرکز استان خراسان شمالی، اسفراین با ۹۳۳ نفر و شیروان با ۳۲۲ نفر بیشترین درخواست کنندگان را برای کار دارند.
حسینی افزود: در حال حاضر از شهرستان مانه و سملقان ۱۲۷ نفر، جاجرم ۸۴ نفر، گرمه ۶۳ نفر، فاروج ۴۲ مورد و شهرستان راز و جرگلان یک مورد در سامانه سجایا تحت عنوان بیکار ثبت نام کرده‌اند.
وی با اشاره به ثبت نام یک هزار و ۸۸۱ نفر از فرزندان شهدا و جانبازان خراسان شمالی در سامانه سجایا، تصریح کرد: از این تعداد ۹۴ نفر فرزند شهید، ۳۷ نفر فرزند جانباز بالای ۷۰ درصد، ۹۱ مورد فرزند جانباز ۵۰ تا ۶۹ درصد، ۸۷۹ نفر فرزند ۲۵ تا ۴۹ درصد هستند.
مدیرکل بنیاد شهید خراسان شمالی اضافه کرد: همچنین ۵۸۲ نفر از جانبازان بالای ۲۵ درصد و ۱۹۸ نفر خواهر و برادر شهید در این استان متقاضی کار هستند.
حسینی در ادامه به آمار استخدامی‌های این اداره کل اشاره کرد و گفت: از سال ۹۴ تا ۹۷، ۵۴۹ نفر از فرزندان شهدا و جانبازان خراسان شمالی در دستگاه‌های اجرایی استخدام شده‌اند.
وی افزود: بنیاد شهید خراسان شمالی در سهمیه استخدامی اخیر ۳۹ سهمیه داشته که از این تعداد ۳۵ سهمیه برای فرزندان جانباز ۲۵ درصد، چهار سهمیه برای فرزندان جانباز پنج درصد بوده است.
 
کد مطلب: 288345